Сорт агрусу “Колобок”

Сорт агрусу “Колобок”

Сорт агрусу Колобок

При виведенні нових сортів основним завданням селекціонерів є підвищення врожайності рослини і його витривалості. Агрус сорти “Колобок” гармонійно поєднує в собі два цих позитивних якості. Цей сорт середнього періоду дозрівання. При більш низьких температурах можливо вимерзання. Погано переносить часте чергування погодних умов.

Кущ агрусу середньої висоти з невеликою розлогий. Напрямок пагонів похиле, але гілки не володіємо близько до землі. Молоді пагони мають яскраве зелене забарвлення і середню товщину. Згодом вони набувають сірого забарвлення і стають значно тонше.

Гілки усипані шипами, але показник колючості у агрусу занижений, щодо інших сортів. Колючки матові і розміщуються в вузлах пагонів. Шипи з пагонами утворюють прямий кут, що є особливістю цього сорту. Нирки рослини мають округлу форму і звужує до зовнішньої сторони.

Листя куща середнього розміру і насиченого зеленого кольору. Поверхня листа нерівна і увігнута в середній частині. Край листової пластини рівний із закругленими зубцями. Черешок листа кріпитися до втечі під гострим кутом. Бутони в період цвітіння мають зелений колір з рожевим обрамленням.

Особливістю цього сорту є великі ягоди агрусу, які мають сферичну форму, практично ідеальну. Колір плодів бордовий, поверхня ягід глянсова, з легким восковим нальотом. Збирати врожай просто, ягоди легко відриваються від черешка. Шкірочка агрусу має середню жорсткість, але це ніяк не впливає на смакові якості ягід.

Кількість прожилок в ягоді невелике, за кольором вони світліше на кілька тонів від шкірки. Насіння середнього розміру, розташовані симетрично всередині плоду. Навіть в разі затягування збору врожаю, ягоди добре тримаються на кущі і не обсипаються.

Сорт агрусу Колобок

Смак плодів солодкий з ярковираженной кислинкою. До складу ягід входить достатня кількість цукру і вітаміну С. Плоди рекомендують вживати в їжу для підтримки імунітету і при боротьбі з простудними захворюваннями. Найчастіше вживають агрус в свіжому вигляді, але він прекрасно підходить і для консервації.

Ягоди добре зберігають свою форму при термічній обробці і в основному за рахунок міцності шкірки. З агрусу готують варення і компоти, вино і наливку. Завдяки цукру, що входить до складу ягід, процес бродіння проходить благополучно. Ягода надає неповторний аромат і смак напою, який неможливо ні з чим переплутати.

Садити рослину краще ранньою весною або восени, коли пагони не перебувають в активному стані. Розмножується агрус за допомогою пагонів, які легко вкорінюються. Глибина ями для посадки повинна бути не менше 30-40 см. Грунт необхідно розпушити і удобрити. Після посадки землю притискають і поливають м’якою відстояною водою.

Рослина не любить постійної вологого грунту, в таких умовах коренева система може загнивати. Агрус не потребує спеціального догляду, досить періодично рихлити землю, коренева система потребує доступу повітря, необхідно стежити за зволоженістю грунту.

Плоди можуть дрібніти при підвищенні густоти куща. Необхідно щорічно виробляти чистку рослини, видаляти пошкоджені та сухі гілки, обрізати зайві пагони. При правильному догляді урожай буде регулярним і якісним. Рослина потребує добриві грунту, мінеральні речовини краще вносити в розчиненому вигляді.

При суворих морозах рослина може загинути, тому на зимовий період кущ рекомендується закрити. Для цього можна використовувати гілки ялини або сосни, а так само стебла соняшнику або кукурудзи.

Сорт агрусу Колобок
Сорт агрусу “Колобок”