Сорт полуниці “Кімберлі”

Сорт полуниці Кімберлі

Полуниця сорти “Кімберлі” користується великою популярністю, сорт з’явився в Голландії. Цей вид ягоди має потужну кореневу систему і міцні кущі. Рослини приземкуваті, невисокі. На кущах трохи овального листя, поверхня яких глянсова.

Розташовуються суцвіття ближче до землі, під листям. На відміну від інших сортів, вуса не ростуть так інтенсивно, але все ж видаляти їх необхідно. Правильний догляд за рослиною дозволить збільшити врожайність.

Ягоди великі, дрібних плодів практично немає. Форма полуниці звужується до зовнішньої сторони ягоди. Плоди червоного кольору, глянцеві. Аромат плодів приємний, смак солодкий, з карамельним відтінком. Полуниця містить багато цукру, але при цьому смак залишається свіжим і зовсім не нудотним.

В середньому маса однієї ягоди 45-50 гр, з одного куща можна зібрати до двох кілограм солодких плодів. Транспортувати ягоди нескладно, вони стійкі до незначного механічного впливу. Перший урожай на початку червня. М’якоть ягід залишається щільною і не набирає надлишок води навіть в дощовий період.

Садити кущі необхідно ранньою весною або восени, це дозволить рослині добре прижитися. Полуниця стійка до суворого клімату, морозам і безлічі захворювань. Погано цей сорт переносить посуху, при нестачі вологи потрібно рослина поливати.

Особливо полив необхідний після висаджування, рекомендується зволожувати кожен день. Після того, як кущі приживуться, полив здійснюють не рідше прохід рази в тиждень. Грунт періодично потрібно рихлити, забезпечуючи доступ кисню до кореневої системи, бур’яни потрібно видаляти.

Незважаючи на морозостійкість, рослини все ж рекомендується прикрити на зимовий період. В якості захисту рослини можна використовувати стебла соняшнику або гілки хвойних дерев. Такий прийом забезпечить захист від сильних морозів і не дозволить снігу потрапляти в кореневу систему.

Для посадки полуниці краще вибрати рівнинну поверхню. Захистити рослину від вітру бажано, для цього потрібно вибрати майданчик для посадки з нахилом. Багато хто вибирає площа на Півдні ділянки, це непоганий варіант, якщо відсутня нахил. Не можна допустити пересихання грунту, це призведе до зменшення врожайності або навіть до загибелі рослини.

При посадці сприятливо використовувати різного роду гербіциди. Щоб розмножити полуницю можна брати будь-яку розетку, все розетки прекрасно зберігають материнські ознаки. Постійно використовувати такий спосіб розмноження рослин не рекомендується. Краще періодично оновлювати грядки полуницею з розплідника, це дозволить оздоровити ділянку і підвищити врожайність.

У будь-якому випадку рослини накопичують цілий комплекс захворювань, а відповідно і вибрані розетки є носіями хвороб. У перший рік вуса погано розвивають кореневу систему, їх краще залишити ще на один рік дозріти. Краще для висадки вибрати ділянку добре освітлюється.

Сорт полуниці Кімберлі

Допускається посадка поруч полуниці різних сортів. Існує поширена думка, що в такому випадку відбувається запилення рослин, але при розмноженні вусами цей процес не здійснюється.

Невеликий урожай можна зібрати вже в перший рік, тому рекомендується робити посадку ранньої весни. Часто ряди між кущами накривають спеціальною тканиною, яка позбавляє від необхідності здійснювати прополку, утримує вологу і виключає налипання грунту на ягоди.

Ягоди дуже смачні і вживаються в їжу в свіжому вигляді. Полуниця щільна, з неї дуже добре варити варення і компоти. Всі ягоди практично однакового розміру, вони симетричні. Відмінний десертний сорт, висока врожайність забезпечить ягодами в повній мірі. Цей сорт є лідером з продажу на ринку, полуниця одна з перших дозріває.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт полуниці “Кімберлі”