Сорт полуниці “Альба” (Альбіон)

Опис сорту

Цей сорт полуниці вивели в Італії компанією, яка виконує роботу по селекціонірованію цієї ягоди. У Росії Альба з’явилася в середині 2000-х років. У цей час її стали часто продавати в торгових точках.

Полуниця має форму ягід конусоподібну. Але іноді її вважають схожою на веретено, тому що у неї спостерігається звуження до плодоніжки. Та й форма ягоди витягнута яскравого червоного кольору.

Сорт полуниці Альба (Альбіон)

Одна полуничка цього сорту важить близько тридцяти грам. І вага ягід Альби не стають менше навіть коли період плодоношення добігає кінця. Виходить, що садівники протягом всього періоду дозрівання полуниці такого сорту, мають урожай однакового обсягу. А багато сортів, навпаки, стають менше.

До переваг полуниці Альби можна віднести ще й її смакові якості. Ягоди цього сорту дуже ароматні, солодкі і соковиті. Невелика родзинка в тому, що відчувається маленька кислинка, що робить смак ягід ще привабливішим.

Урожай з грядки можна зібрати непоганий. Так як один кущ дає близько півтора кілограма ягід. Це десь два-три кілограми збирається з ділянки рівного одному квадратному метру. Звичайно, дані можуть коливатися, це залежить від того, як дачники вирощують рослину, які прийоми агротехніки застосовують, який клімат і погода в даній місцевості і багато іншого.

Позитивні якості полуниці сорту Альбі

Трохи можна зупинитися на інших достоїнствах рослини. Якщо брати характеристики загальні полуниці, то можна описати її в загальному. Кущ досягає висоти тридцяти п’яти сантиметрів. Листя великі і широкі. Але їх мало. Вуса на такому рослині з’являються швидко і добре.

Листя рослини не заважають під час цвітіння, так як квітконоси не зачиняються ними і отримують достатньо світла і тепла. Та й збирати ягоди зручніше, коли їх відразу можна побачити, а не шукати по всьому кущу.

Сорт полуниці Альба (Альбіон)

Період цвітіння і дозрівання ягід не відрізняється сильно. Уже в середині травня на вашій грядці буде можна збирати урожай полуниці. Тому рослина даного сорту має ще два позитивних якості:

    На відміну від інших сортів полуниці, Альбі дає ранній урожай. Весняні ранкові заморозки квітам рослини не страшні, бо полуниця починає цвісти вже після них. Тому пізній термін цвітіння надає велику послугу городникам. Адже вони зможуть зібрати багатий урожай ягід, не боячись, що мороз може все зіпсувати.

Сорт Альбі підходить для зростання і у відкритому грунті, коли дуже важливо така якість її як стійкість до заморозків, і в парниках, теплицях.

Багато хвороб обходять стороною полуницю цього сорту. Тому що вона непогано їм протистоїть. Але ось шкідники: довгоносики і тля можуть принести шкоду рослині. Вони підгризають коріння у кущів полуниці і знищують листя. Тому стежити за рослиною необхідно регулярно, щоб вчасно вжити необхідних заходів захисту.

До плюсів сорти полуниці Альби можна віднести ще те, що догляду спеціального їй не треба. Але ось поливати необхідно багато і часто. Це добре відбивається на врожайності ягід. Полуницю цього сорту можна перевозити на далекі відстані, так як ягоди мають щільну консистенцію і не мнуться в дорозі.

У домашніх умовах вона годиться для будь-якої переробки. З неї можна робити будь-які джеми, варення, закручувати компоти, які взимку будуть на вашому столі дуже до речі.

Сорт полуниці Альба (Альбіон)

У полуниці Альбі багато переваг: ранній збір урожаю, форма ягід майже вся однакова, хороші смакові якості, досить довго можна зберігати в свіжому вигляді, майже ніколи не хворіє рослина. Тому багато дачники і городники все частіше садять на своїх ділянках саме цей сорт.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт полуниці “Альба” (Альбіон)