Сорт полуниці “Єлизавета”

Сорт полуниці Єлизавета

Один з яскравих представників ремонтантних сортів є сорт полуниці “Єлизавета”. Висока врожайність робить цю полуницю популярної серед садівників. Ягоди дозрівають великі, невеликий урожай при правильному догляді практично виключений. Умови для вирощування створювати спеціальні непотрібно, рослина невибаглива. Розводити полуницю можна не тільки на присадибній ділянці, а й на балконі в спеціальних ящиках.

Відрізняється сорт якістю врожаю і дивовижною стійкістю до транспортування. Полуниця не мнеться при незначному механічному впливі. М’якоть ягоди пружна, насиченого червоного кольору, а смак чудовий. Найчастіше полуницю вживають свіжою, термічно необробленої, але вона підійде і для приготування варення і компотів. Варені ягоди добре тримають форму, тому так затребувані для консервації.

Полуниця цього сорту урожайна на протязі всього літнього періоду. Цвітіння з’являється в травні і триває до самого жовтня, якщо дозволяють погодні умови. Завдяки такому великому періоду плодоношення розводити цю полуницю вигідно. Перший урожай дозріває в першій половині червня. Секрет в тому, що в зимовий період рослина входить вже з освіченими бутонами, що значно скорочує час на зав’язь.

Для отримання хорошого врожаю необов’язково мати велику ділянку, цей сорт можна вирощувати і в спеціальних контейнерах, вертикальним методом. Перевагою цього методу не тільки в економії простору, але і в спрощенні догляду за кущами. У разі негоди або граду контейнери можна легко приховати в безпечному місці. Таким чином, можна самостійно контролювати умови зростання рослини.

Можна наблизити перший урожай полуниці, поставивши контейнери в теплицю. Цей прийом дозволить в незалежності від погодних умов отримати раніше покладеного терміну солодкі ягоди до столу. За допомогою полуниці сорту “Єлизавета” можна прикрасити балкон, бажано щоб він був засклений, тоді легше можна контролювати мікроклімат.

Рослина цвіте до середини осені і буде прекрасним доповненням інтер’єру, вдалим замінником кімнатних квітів. При постійній підтримці комфортного мікроклімату, урожай можна отримати і на Новий Рік.

Сорт полуниці Єлизавета

Розмножується рослина за допомогою вусів. Один кущ дає більше десятка якісних пагонів, які можна підсаджувати. Краще почекати поки коренева система втечі краще розвинеться, тоді розсада краще приживеться. Плодоносити кущі починають швидко, через місяць після висадки можна отримати перші ягоди. Ідеальним грунтом для “Єлизавети” є суглинних грунт.

Вологість повинна бути помірна, перезволоження або посуха може погубити рослина. Підгодовувати рослину потрібно регулярно, період плодоношення великий, тому полуниця виснажується. Як підживлення краще використовувати добрива, що містять калій, відмінно підійде зола. При посадці кущів лунку необхідно присмачити фосфорними добривами, це підвищить приживлюваність рослини, полуниця швидше пройде процес адаптації.

Перед посадкою добриво безпосередньо вноситься в грунт, а в подальшому краще мінеральні речовини розбавити у воді, щоб не зіпсувати дозрілі ягоди. Рекомендується покрити шар грунту соломою, тирсою або спеціальним матеріалом, що забезпечить чистоту полуниці. Верхній шар потрібно періодично рихлити, кореневій системі потрібен кисень.

Ягоди мають яскраве забарвлення червоного кольору з глянсовою поверхнею. Смак полуниці солодкий, але не нудотний, свіжий. Для приготування десертів ягоди підходять ідеально, вони мають приємний аромат і при регулярному поливі пружну м’якоть і соковитість.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт полуниці “Єлизавета”