Мульчування грунту

Мульчування грунту

Мульчування – щоб поліпшити властивості грунту її покривають спеціальною мульчею. Для цього застосовують найрізноманітніші матеріали. Для підтримки здорового стану рослин найчастіше застосовують мульчування. До того як посадити виноградник необхідно грунт мульчувати.

З такою грунтом можна назавжди забути про те, що можуть виникнути проблеми при приживлюваності або з’являться якісь захворювання. Мульча також не дає утворенню бур’янів. Якщо застосувати мульчування, грунт буде насичена і стане як губка, вона відмінно буде вбирати воду і дощову і талу. Завдяки новоствореній структурі, в грунті з’являться тунелі, для хорошого просування повітря і для кращої конденсації роси. Також там утворюються спеціальні капіляри, по яких проходять живильні розчини, це стає дуже зручним для орачів.

Мульчування грунту – це означає покрити її мертвим шаром, до складу якого входить мульчбумагой, гній, солома, торф, мох, очерет і інші. Такий метод застосовують для тог, щоб збереглася волога у верхньому шарі грунту, а також була хороша температура, стала менше амплітуда коливання, активніше стали корисні мікробіологічні процеси, для зникнення бур’янів, а також захистити поверхневий шар від різних природних впливів.

Після такої обробки грунту підвищується ріст рослин і на багато більше стає врожайність. Мульчування із застосуванням мульчбумагой використовували в Росії в спеціальних установах, які проводили досліди в виноградарстві. Установами стали зональна дослідна станція в Анапі, науково-дослідний інститут, який займався виноробством і виноградарством – “Магарич”. Досліди відбувалися наступним чином: перед тим, як розпустяться бруньки, мульчбумагой розстеляли навесні і тоді, коли закінчаться дощі.

Такий спосіб зменшує утворення бур’янів, збільшується вологість грунту, зменшується амплітуда коливання температури, яка сприяє гарному росту рослин до 30% і спостерігається збільшення врожайності до 50%. Анапська зональна дослідна станція не виробляє великого впливу на хороший урожай винограду, а також не збільшується ріст рослини. Спостереження встановили, що підвищується вологість грунту.

Дані інституту “Магарич” встановили, що на Південному березі Криму врожайність збільшилася на 24%, не втративши смакові якості вина, а пагони одревеснелі швидше і виноград дозрів набагато раніше. Досліди показали, що якщо мульчувати грунт виноградників і шкілки з виноградними лозами, мульча в більшості випадків впливає на прискорене зростання кореневища і значно підвищує врожайність рослин. У тих районах, де грунт більш суха, виходять дуже гарні результати.

Для мульчування виноградника потрібно досліджувати грунт, а також провести випробування матеріалів. Досліди, які проводили на виноградниках, довели як мульчування впливає на ріст і плодоношення рослин. Мульчування прекрасно бореться з тим, щоб коріння рослин не відмерзають, а піщані грунти не втрачали велику кількості піску. У таких випадках на мульчирующий шар потрібно насипати землю і органічні матеріали не буде здувати вітром.

Все агрономи радять застосовувати мульчування, особливо якщо потрібно виростити велику кількість виноградників і отримати відмінну врожайність, особливо якщо планується виростити відомі культурні сорти винограду і отримати вино відмінної якості і смаку. Мульчування також можна застосовувати і в домашніх умовах і тоді вино вийде відмінним навіть у найпростіших сортів винограду.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Мульчування грунту