Порода курей “Ломан Браун”

Порода курей Ломан Браун

Птахівники в процесі схрещування намагаються досягти високих результатів в категорії несучості. Для забезпечення результативності часто застосовують представників змішаних порід – гібридів. Цих птахів називають кросами, що з англійської означає перетин. Кури-кроси мають високий рівень живучості, стійкістю до зовнішніх чинників, а також набагато більшим показником продуктивності. Представники породи Ломан Браун є одним з найбільш вдалих кросів в м’ясо-яєчної категорії.

Походження породи

Порода Ломан Браун возз’єднала якості гібридів першого покоління декількох порід. Селекція проводилася генетиками німецької фірми. Представники батьківській лінії мали оперення коричневого кольору з чорними вкрапленнями на пір’ї крил і хвоста. Птахи білого кольору виходили по материнській лінії. Головною метою вчених було створити універсальних, продуктивних і стійких птахів.

Порода курей Ломан Браун

Загальна характеристика

Птахи породи Ломан Браун мають оперення яскраво-коричневого кольору, що переходить в рудуватий. За статевою ознакою пташенят легко розрізнити звернувши увагу на забарвлення: курочки коричневого відтінку, півники – білого.

Кури стійкі до низького температурного режиму, що робить їх досить популярними серед птахівників на території Росії. Кроси відносяться до яєчної породі, але їх витривалість і приживлюваність сприяли поширенню курей на нашій території в приватних володіннях і на великих птахофермах.

Кури швидко йдуть на контакт з господарями, досить сміливі.

Порода курей Ломан Браун

Переваги та недоліки курей породи Ломан Браун

Одним з найбільш цінних якостей є високий рівень виробництва яєць. Яйця великі з міцною шкаралупою.

Пташенята відрізняються високим рівнем виживання і швидким зростанням. Кури швидко досягають зрілості і досить рано починають нести яйця. У віці півроку кури досягають піку несучості. Крім того, додатковою перевагою є мала потребу корму.

Кури не вимагають спеціалізованих приміщень. Їм цілком підходять звичайні клітини або курники. Яйця курей досить продуктивні – більше 80% виводиться при застосуванні інкубатора.

Крім описаних плюсів, існують деякі недоліки птахів Ломан Браун. Рівень несучості значно знижується після закінчення 80 тижнів активної продуктивності. Після настання спаду в продуктивності курей відправляють на забій.

Слід врахувати, що відновити потомство цієї породи неможливо. Це обумовлено складнощами виведення породи. Таким чином, можна закупити пташенят на птахофабриках або яйця, щоб зайнятися розведенням, застосовуючи інкубатор.

Умови вирощування

Основною умовою активного росту і продуктивності птахів є повноцінне забезпечення кормом. Курок спочатку відокремлюють від інших курей, спостерігаючи за інтенсивністю споживання зерна. Тільки через два тижні птахам вводять додаткові компоненти, щоб обчислити норму корму за добу. Якщо погіршується здоров’я і з’являються симптоми діареї, слід поїти курей рисовим відваром. Кур необхідно забезпечити кормом з розрахунку 112 грамів на добу. Оптимальним зерном для харчування птахів є кукурудза. Ця їжа підходить як для пташенят, так і дорослих курей. Урізноманітнити склад корму можна зернами ячменю, проса. Також в складі мають бути присутні білки, вітаміни і клітковина.

Для високого рівня несучості слід забезпечити достатню кількість світла. При середньому споживанні зерна курки несуть близько 320 штук яєць за рік. А вага курки досягає 2 кг.

Кури ідеально підходять для індивідуальних дворів і для великих виробництв.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

Порода курей “Ломан Браун”