Особливості розведення цесарок

Особливості розведення цесарок

Не часто в домашньому господарстві у птахівників можна зустріти цесарок. Цей птах вимагає для себе велику кількість луговий трави. Не завжди поруч з будинком є ​​широкі пасовища. При наявності відмінних полів можна здорово заощадити на кормі для птиці.

Цесарки можуть жити в одному пташнику з курми, гусьми чи іншими птахами. Ці особини не дуже вибагливі до місця проживання. Також її можна поселити в закритому приміщенні або в клітці.

Відрізнити самку від самців недосвідчений господареві перший час буде трохи складно. Але якщо уважно розглянути їх, то стає помітно, що розмір самок перевищує габарити самців. Вага самок перевищує вагу останніх в межах 15-20%. При цьому всім крик у самців набагато пронзительней. А забарвлення сережок яскравіше і вони довше.

Для розлучення буде досить відібрати лише трьох цесарок, які будуть підходити по всіх параметрах загального стандарту. До вибору птахів потрібно поставитися більш ніж серйозно. Необхідно попередньо порівняти всі особливості. Доглядаючи цесарок потрібно звертати увагу не тільки на колір пір’яний оболонки, але і на поведінку птиці і її несучість, щоб не пройти повз найбільш підходящою особини.

Купувати слід тільки племінних самок і самців. Вони повинні бути виведені раніше червня місяця. Слід придивитися до тих, які раніше всіх вилупилися. Пташенята повинні бути здоровими з правильним будовою скелета, добре розвинені і рухливі.

Рекомендується в приміщенні пташника включати світло синього кольору. Це діє заспокійливо на птахів. Цесарки відрізняються своєю надмірною лякливістю. Тому з ними потрібно поводитися тихо і спокійно.

За цесарки потрібно уважно наглядати. Без постійного спілкування з людиною птах поступово дичавіє. Після чого працювати з ними буде дуже важко. Тому рекомендується з ними навіть розмовляти під час годування.

Спіймати руками птицю буде дуже важко. Якщо схопити її за боки або за хвіст, то в руках залишаться тільки пір’я. Птах їх скидає, а сама благополучно тікає. Ловити цесарку потрібно за допомогою сітки, якою накривають птицю. Тримати необхідно її тільки за крила або лапи, обережно щоб не покалічити.

Птахів можна вигулювати на пасовищах. Іноді їх випускають в сад або на город. Вони із задоволенням беруться за знищення шкідливих комах, в тому числі і колорадських жуків. При цьому цесарка НЕ ​​буде витоптувати молоді рослини і розривати землю.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Особливості розведення цесарок