Огорожа з профнастилу своїми руками

Огорожа з профнастилу своїми руками

Сьогодні профнастил вже не тільки служить для покриття дахів, але і з успіхом використовується для будівництва паркану. Цей будівельний матеріал не уявляв особливої ​​цінності для обгородження ділянок через свого не привабливого зовнішнього вигляду.

Тепер профнастил покривають шаром полімеру, який підвищує його якість і надає колір. Такий матеріал вигідно доповнить будь-який дворове господарство.

Популярність цього матеріалу надає простота збірки забору, з цією технологією може впоратися навіть недосвідчений працівник. Для зведення огорожі знадобиться матеріал, призначений для огорож, покрівельні листи мають високий гребінь. Стійки можна виконати з колод або металевих труб.

Для простоти збірки споруди краще підійдуть металеві стовпи квадратного перетину, до них найзручніше кріпити листи. Як діаметрів, краще придбати прямокутні труби 60 × 25 мм.

Огорожа з профнастилу своїми руками

Перед покупкою потрібно зробити розрахунок і визначити кількість необхідного матеріалу. Як розрахувати кількість листів зрозуміло, а ось висоту стовпів потрібно обчислити виходячи з висоти паркану і закопує частини. В землю треба занурити 30% від висоти стовпа. Опори потрібно розміщувати на 2-2,5 м один від одного. Поперечники при висоті огорожі до 2 м укладаються в два ряди, при більшій висоті додається ще один ряд.

В першу чергу потрібно зробити розмітку під опорні стовпи. Знадобляться поглиблення, перший стовп ставиться біля воріт. Копати можна старим методом, використовуючи лопату, але краще для цього підійде садовий бур. Глибина повинна бути розрахована з урахуванням шару подушки у вигляді гравію. Далі необхідно приготувати розчин бетону.

Опори виставляються вертикально і бетонуються. Щоб виштовхнути з розчину повітря, використовують звичайну штикову лопату. Методом проштиківанія можна збільшити зчіплюючі здатності суміші. Найбільш простий рецепт розчину для бетонування є сумішшю однієї частини цементу (М400) з чотирма частинами гравію.

Огорожа з профнастилу своїми руками

Завершивши процес бетонування, потрібно залишити стовпи до повного висихання фіксує суміші. Прикріпити поперечні елементи можна декількома способами. Міцним варіантом є приварювання горизонтальних елементів, але без спеціальної підготовки з цим завданням впорається непросто.

Можна закріпити елементи за допомогою болтів. Для цього роблять наскрізні отвори в листі і за допомогою болта і гайки здійснюють кріплення. Встановлювати поперечники потрібно не нижче 20 см від землі. Листи починають встановлювати від воріт. Кріпиться матеріал саморізами на поперечники внахлест на одну хвилю.

Верх опорних стовпів краще закрити, запобігаючи скупчення вологи, що спричинить за собою розмив фіксуючого розчину. Для цього можна виготовити піки або ковпачки. Під парканом бажано зробити бетонний відмосток, що послужить відмінним дренажним пристроєм, головне правильно визначити напрямок стека.

Потрібно підібрати колірну гамму матеріалу відповідно всієї концепції ділянки і будівель. Забір повинен доповнювати естетичну картину і не псувати вигляд. Не варто економити кошти на покупку якісних матеріалів для конструкції. Така споруда встановлюється на багато років, тому ризик економії не виправданий.

Самостійно зібрати паркан з профнастилу можливо, головне дотримуватися алгоритму дій. Не варто поспішати, необхідно дати фиксирующему розчину добре висохнути, тоді конструкція не впаде і не перекоситься. Можна паркан доповнити декоративними елементами, такими як піки, захисні укоси або навіть додати художнє оформлення.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Огорожа з профнастилу своїми руками