Гідроізоляція підвалу своїми руками

Гідроізоляція підвалу своїми руками

При будівництві підвалу потрібно обов’язково зробити гідроізоляцію. Вологість негативно впливає як на конструкцію і фундамент, так і на продукти, які взимку зберігаються саме в підвалі. В таких умовах розростається цвіль і інші мікроорганізми. Краще гідроізоляційні роботи проводити в процесі будови споруди, а й готове приміщення можна надійно захистити від вологи.

Існують кілька причин виникнення підвищеної вологості в підвалі, таких як близькість грунтових вод і утворення конденсату через погану вентиляцію. Щоб захистити споруду можна зробити внутрішню і зовнішню гідроізоляцію. Матеріали для зовнішніх і внутрішніх робіт відрізняються стійкістю до різних погодних умов.

Для гідроізоляції всередині приміщення часто використовують мембранні і проникаючі склади. Зробити такий захист самостійно можливо, необхідно лише якісно підготувати поверхню, щоб домогтися гарної адгезії.

Проникаючі склади глибоко проходять в поверхню стін і утворюють захисний шар. Таке покриття надійно і довговічно, а якість складу визначається глибиною проникнення суміші. Захисна суміш витісняє вологу з пор поверхні і міцно зчіплюється з нею. Обробка цим компонентом збільшує міцність матеріалу і утворює надійний гідроізолірующій шар.

Мембранний склад являє собою суміш, яка при нанесенні на поверхню утворює водовідштовхувальний захисний бар’єр. Покриття відштовхує вологу, але наносити склад необхідно на підготовлену поверхню, пошкоджена стіна потребує повторної обробки.

Гідроізоляція підвалу своїми руками

Якщо необхідно захистити споруди від грунтових вод, то потрібно в першу чергу визначити глибину залягання джерела вологи. При знаходженні джерела на глибині більше 3 метрів можна обійтися незначними прийомами захисту.

Близькість води вимагає додаткового зміцнення конструкції. Перший шар складається з шламового розчину, після потрібно використовувати мастику на основі бітуму. Шлам потрібно нанести в три захисних шару, що дозволить більш надійно виключити проникнення води в підвал.

Для захисту підвалу від опадів, необхідно зробити Безнапірні гідроізоляцію. Поверхня потрібно покрити спеціальною мастикою на основі бітуму і полімеру. Цього буде достатньо, щоб створити водовідштовхувальний захисний шар. Щоб виключити проникнення вологи через капіляри, краще ввести спеціальний розчин ін’єкційним методом.

Таким чином, закупорюються ходи, через які проникає вода. Це дозволить також зміцнити матеріал, але для проведення таких робіт необхідне спеціальне обладнання і навички. Зробити роботи самостійно дуже складно.

Гідроізоляція підвалу своїми руками

Надійність гідроізоляції залежить від усіх врахованих факторів і джерел вологи. Іноді досить утеплити труби, які утворюють конденсат і є основною причиною вогкості. Підведення всіх комунікацій повинен бути надійно захищений.

Необхідно забезпечити хорошу вентиляцію, що дозволить значно знизити показник вологості. Часто вода підтікає з вулиці, що відбувається в разі відсутності або неправильної проектуванням зливу. Дощова вода може розмивати фундамент і проникати в підвальне приміщення. Для надійності, зовнішня гідроізоляція не завадить. Правильний слив і покриття фундаменту сумішшю на основі бітуму дозволить знизити ризик затоплення.

Зробити гідроізоляцію своїми руками можливо, сучасні гідроізолюючі матеріали не вимагають особливих навичок для їх нанесення. Головне правильно визначити джерело вологи.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Гідроізоляція підвалу своїми руками