Дренаж ділянки своїми руками

Дренаж ділянки своїми руками

Надлишкова волога негативно впливає на ділянку. Вода може стояти довго і сприяти загниванню рослин і руйнування фундаменту будівель. Джерелом вологи може бути не тільки атмосферні опади, але і грунтові води. Дренаж дозволить вирішити цю проблему, його нескладно зробити і самостійно.

Дренажна система ділиться на два види: поверхневий дренаж, глибокий дренаж. Щоб відвести воду, яка утворилася в результаті сезонних паводків або опадів досить зробити поверхневий дренаж. Грунтові води можна відвести за допомогою глибокого дренажу. Необхідно правильно обчислити джерело вологи і вибрати надійний вид відведення.

Поверхневий дренаж буває точковим і лінійним. Метод точкового відводу вологи простий і ефективний. Вода відводиться в спеціальні збірники, які мають у своєму розпорядженні так, щоб рідина стікала самопливом. Помістити ємності потрібно в місцях найбільшого скупчення.

Дренаж ділянки своїми руками

Система лінійного дренажу дозволить запобігти розмиву фундаменту будівель, змив шару родючого грунту і т. д. Головне спроектувати правильно систему, яка являє собою комплекс траншей.

Важливо розташувати поглиблення під необхідним кутом, обладнавши їх спеціальними лотками. Система розміщується по краях ділянки і в місцях, де велике скупчення води. Збираються опади у загальний колодязь або в кілька збірок. Обидва види дренажу працюю ефективно, необхідно регулярно чистити збірники і канали.

Важливим моментом є планування. Потрібно правильно розташувати колодязі, обладнати поглиблення лотками. Помилки в плануванні можуть стати причиною розмивання будівель і навіть затоплення підвалу. Лотки для водовідведення закриваються захисною решіткою, цей елемент є ще й частиною декору. Щоб очистити лоток грати потрібно підняти. Така система ефективна як при захисті фундаменту і садових доріжок, так і при ризику розмиву грунту.

Глибинний дренаж являє собою ускладнений варіант водовідведення. Для установки необхідно помістити труби під землю, для цього викопуються траншеї. Поглиблення потрібно рити за схемою “ялинка”, таке розгалуження підвищить ефективність системи.

Важливо правильно визначити напрямок стікала вода, для цього достатньо провести спостереження під час зливи. Труби для дренажної системи знайти просто, але можна і пристосувати інший вид труб для відводу води.

Знадобиться і геотекстиль, можна зупинити свій вибір на будь-якому пропускає воду матеріалі. Після закладання труб краще не поспішати заривати поглиблення. Потрібно подивитися чи працює система водовідведення. При застої води в траншеях або навпаки, перебування її на ділянку, потрібно вибрати інший нахил.

Дренаж ділянки своїми руками

Сполучені труби потрібно обгорнути геотекстилем, що запобіжить засмічення всієї системи. Глибина залягання дрен повинна бути не менше півметра. При необхідності роботи системи при низьких температурах, глибину залягання потрібно збільшити.

Колодязі для збору води дозволять швидше осушити ділянку, але для немноговодних паводків і атмосферної вологи цілком достатньо системи труб. Засипати поглиблення потрібно щебенем, для кращого доступу води. Виводити воду краще за межі дільниці. Незважаючи на стандартний підхід, система дренажу підбирається індивідуально до кожної ділянки, виходячи з його характеристик і розташування.

Будь-яка дренажна система має стандартну схему, яка включає в себе труби, колодязь і колектор для виведення. Головну проблему виведення вологи становить правильний нахил. Іноді просто вибрати напрямок недостатньо, виправити ситуацію допоможуть додаткові насипи. Для цього потрібно правильно скласти план. Можна викачувати воду з колодязів насосом, таким чином, забезпечуючи примусове відведення. Саме правильне проектування забезпечить ефективність системи водовідведення.

Дренаж ділянки своїми руками1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Дренаж ділянки своїми руками