Льох своїми руками

Льох своїми руками

Льох просто необхідний, в цьому приміщенні зберігають овочі і фрукти. Навіть частково замінити холодильник це приміщення може. Щоб зробити льох можна звернутися до фахівців. Для економії бюджету краще зробити його самостійно. Існують кілька секретів при побудові такого охолоджуючого приміщення.

Процес непростий, але всі зусилля окупляться з ториця. Найбільш простим з проектування і в будівництві є льох на дачі. Виглядає цей льох стандартно, поглиблення в землі з дахом і найпростішої вентиляційною системою. Ця споруда дозволить зберегти урожай, охолодити воду. Одному впорається з такою роботою дуже складно, потрібно знайти помічника. Звичайно, краще займатися будівництвом бригадою, але і удвох цілком реально побудувати льох.

Важливим етапом в будівництві є правильний вибір місця. Потрібно відштовхуватися від глибини залягання грунтових вод. Краще підійде ділянка на піднесеності, щоб виключити підтоплення погреби. Після потрібно провести проектування майбутньої споруди, визначити глибину льоху і кількість необхідного матеріалу. Проект просто необхідний, це створить послідовність дій і організовує правильно процес.

Льох своїми руками

Основою побудови є котлован. Це найскладніша робота, глибина повинна бути мінімум 1,5 м. Краще поглиблення зробити в людський зріст. Зміцнення стін і підлоги один з найважливіших процесів, що забезпечує надійність споруди. Пол потрібно забетонувати за всіма правилами. Перед тим, як наповнити потрібно підготувати грунт і зробити подушку з гравію і піску.

Після висихання на платформу встановлюється металевий каркас. Ця конструкція і буде стримувати стіни, з часом рух грунту може завалити льох. Після натягується дрібна сітка, яка теж буде стримуючим елементом. Між сіткою і стіною повинна бути відстань для осипи. Пінопластові плити послужать відмінним матеріалом для теплоізоляції. Потрібно такі елементи закріпити на стелі. Ось і готовий найпростіший варіант охолодження продуктів. Це дачний льох, але більше схожий на яму для зберігання.

Побудова льоху краще здійснювати в літній період, це спростить роботи. Можна ускладнити завдання і спроектувати більш складне приміщення для зберігання. Котлован повинен бути розширений як мінімум на півметра з кожного боку. Це дозволить безперешкодно провести комунікації. Підлога в приміщенні засипають щебенем і заливають бітумною сумішшю. Така гідроізоляція дозволить зробити захисний шар і запобігти проникненню грунтових вод в льох.

Наступним етапом є затока фундаменту, це спростить зведення стін і зміцнить конструкцію. Зчепити поверхню потрібно обов’язково арматурою. Оштукатурювання проводиться цементною сумішшю. Потрібно покрити поверхню декількома шарами руберойду, краще використовувати матеріал з бітумним покриттям. Це дозволить позбутися від надмірної вологи в погребі.

Необхідно ретельно обробити шви і стики матеріалу, “розрив” покриття призведе до просочування грунтових вод і утворенню цвілі в приміщенні. Для цього використовується спеціальні склади і пасти, які мають високий показник гідроізоляції.

Льох своїми руками

Працюючи над обробкою, потрібно залишити отвори для вентиляції і місця для підключення електрики. Вентиляція приміщення забезпечить циркуляцію повітря і запобіжить скупчення конденсату на поверхнях. Забезпечить правильну циркуляцію дві труби, які розташовані на різних рівнях і протилежних стінах.

Для зберігання продуктів необхідно розташувати полиці і стелажі. Головне правильне проектування, потрібно на невеликій території розмістити всі необхідні продукти.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Льох своїми руками