Будиночок для колодязя своїми руками

Будиночок для колодязя своїми руками

Будиночок для колодязя служить не тільки красивим декоративним елементом, але й виконує захисні функції. Особливості побудови будиночка грунтуються на особистих естетичних уподобаннях, алгоритм зведення конструкції практично незмінний. Можна купити вже готове споруда, але щоб зберегти значну частину бюджету і проявити фантазію можна зробити цю конструкцію самостійно.

В першу чергу така споруда захищає джерело від попадання в нього різного сміття, тварин і комах. Негативно на якість і температуру води також впливає потрапляння світла. Потрібно ізолювати воду від можливості потрапляння опадів, а також різних хімічних речовин, які використовуються для обробки рослин і насаджень.

Будиночок для колодязя своїми руками

Найбільш простою конструкцією є споруда з двосхилим дахом. Цю конструкцію можна зробити практично з підручних матеріалів, чудово підійдуть залишки від більш масштабного будівництва. Знадобляться такі матеріали як брус, дошки і кріплення.

В першу чергу потрібно спроектувати конструкцію і визначитися з розмірами будиночка. Каркас виготовляється з дощок і дерев’яного бруса. Потрібно враховувати погодні умови при проектуванні конструкції. Крихке спорудження зруйнується при інтенсивному вітрі. Краще зупинити свій вибір на товщині дошки в 4 см. Каркас конструюється з чотирьох стійок з бруса. Оббити каркас потрібно дошками шириною 140 мм. Всі елементи конструкції скріплюються цвяхами. Додатково елементи виготовленого каркаса скріплюються обвязками. В якості гідроізоляції від атмосферної вологи потрібно захистити будиночок поліетиленом.

Можна зробити дверцята, щоб сміття не потрапляв в колодязь. Найпростішим варіантом є своєрідний щит з дощок. Головне зробити правильний завмер і з’єднати всі елементами саморізами. Щоб виріб тримало форму потрібно по діагоналі зафіксувати бруском. Далі встановлюється засувка або шпінгалет і кріпиться двері на петлі. Зовнішню сторону необхідно обробити захисним засобом від цвілі.

Популярність придбав зруб з дерева, який виглядає дуже стильно. За розміром колодязя проектують схемускладання зрубу. Дах зводиться на двох основних стійках. Цей елемент повинен бути широкий і виступаючий. Краще зробити дах двосхилий. Краї повинні стати перешкодою потрапляння в колодязь опадів і сміття. Стовпи краще забезпечити спеціальними підпірками, які зміцнять конструкцію. Такі елементи вигідно доповнять будиночок для колодязя і не зіпсують вид.

Поверхня даху краще забезпечити гідроізоляцією. Дерев’яні поверхні краще обробити спеціальним просоченням, щоб виключити руйнування і утворення цвілі і грибка. На опори необхідно закріпити воріт з ручкою, розташувавши на оптимальній висоті.

Будиночок для колодязя своїми руками

Більш складним варіантом є шестигранний зруб. Така конструкція виглядає незвично і красиво. Ручку для ворота можна закріпити на дерев’яному колесі, яке додасть колорит в будову.

У будівництві будиночка можна проявити всю свою фантазію, доповнити будова різьбленням і розписом. Декор будиночка може бути різноманітний, можна доповнити будова фігурками тварин або облицювати конструкцію плиткою.

Колодязь краще закрити дерев’яною кришкою, яку можна знімати або відсувати. Для зсуву заслону знадобиться зробити спеціальні планки і зафіксувати кришку зверху, щоб при відкриванні елемент перебував на призначеному місці.

Мінімально захистити колодязь допоможе просто встановлена ​​на ньому кришка або заслін. Будиночок для колодязя є надійним захистом води і прослужить довго.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Будиночок для колодязя своїми руками