Високі грядки своїми руками

Високі грядки своїми руками

Для будь-якого городника важливо отримувати хороший урожай. Підвищити показник родючості дозволяють високі грядки. Такий прийом може застосувати у себе на дачі кожен, для цього немає необхідності купувати спеціальне обладнання або мати особливі навички.

Піднесені ділянки мають великий врожайністю, яка абсолютно не пов’язана з родючістю грунту. Цей город можна зробити практично на будь-якій ділянці. Відпадає необхідність весь час копати грядки, досить їх розпушити.

Доглядати за високими грядками значно легше, щоб здійснювати прополку непотрібно весь час стояти в незручній позі. Розібрати таку споруду можна в будь-який час, не докладаючи багато сил. Відстань між спорудами можна заповнити плиткою або каменем, для зручності пересування по ділянці. Особливо гарні піднесені грядки для північних регіонів, вони дозволяють овочам раніше дозріти.

Такі піднесені ділянки забезпечують хороше водовідведення, немає необхідності в розміщенні дренажної системи. Рослини, посаджені на високих грядках, просто захистити від заморозків укриттям. Грядки такого типу виглядають як клумби і цілком можуть доповнити ландшафтний дизайн.

Високі грядки своїми руками

Основою високої грядки служить каркас, який і тримає грунт. Конструкція збирається прямокутної форми для зручності. Як матеріал для основи можна використовувати дошки, шифер, гілки і навіть пластик. Цілком підійдуть залишки будматеріалів.

Безумовно, найбільш екологічним матеріалом є деревина. Щоб зробити дерев’яний каркас, необхідні колоди і дошки. Матеріал нарізається певного розміру, в залежності від периметра грядки.

Дерев’яні елементи потрібно обробити захисним речовиною, підійде відпрацьоване машинне масло. Дошки бажано захистити з одного боку полімерною плівкою, особливо контактує з грунтом край. Після збирається каркас з ніжками для зміцнення рами. Можна сплести основу з лози та гілок. Для такої роботи потрібен досвід, зате надати грядці можна будь-яку форму.

Довговічність високою грядки додасть підставу з цегли або каменю. Цей матеріал є лідером по міцності, але в разі непотрібності такої конструкції, демонтувати її непросто. Можна використовувати листи пластику, такий варіант доступний, а монтаж грядки простий. Для цього потрібно підібрати екологічно чистий пластик.

Високі грядки своїми руками

Міцні та довговічні високі грядки з металевих листів. Таку конструкцію легко перенести і демонтувати. Щоб доповнити грядкою зовнішній вигляд ділянки, можна пофарбувати матеріал. До недоліків відносять дорожнечу сировини, не кожен може собі дозволити зробити металеву основу для грядок.

Альтернативою по міцності може стати бетон, як монолітні стінки, так і бетонні блоки. Часто з цього матеріалу виготовляють багатоярусні грядки. Конструкції цього типу недешеві і вимагають наявність ефективного водовідведення. Дешевим і міцним варіантом є грядки, оформлені шифером. Монтаж таких споруд простий, але крихкість матеріалу вимагає вправності і обережного поводження.

Розмір грядки визначають індивідуально, але висота повинна бути мінімум 15 см. Висота залежить ще і від якості грунту, при дуже низької врожайності грядку роблять більш високою.

Каркас встановлюють на підготовлений грунт. Можна ділянку попередньо перекопати. Якщо земля покрита щільно травою, то необхідно зняти верхній шар. Першим шаром укладається сітка, яка служить захистом від кротів. Після шар геотекстилю, що дозволяє захистити грядку від бур’янів. За цим укладаються кора, трава і гілки на які насипається шар мінерального добрива. Заключним шаром є родючий грунт.

Правильно спроектована висока грядка прослужить тривалий час і буде радувати своєю врожайністю.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Високі грядки своїми руками