Тротуарна плитка своїми руками

Тротуарна плитка своїми руками

Тротуарна плитка є відмінним варіантом для дому та дачі, а сучасний ринок дозволяє підібрати матеріал, розраховуючи на свій бюджет.

Покласти плитку можна і самостійно, зберігши значну частину доходу. Процес укладання трудомісткий і вимагає часу. Інструменти для роботи знайдуться у кожного господаря, а прилад для трамбування можна взяти на прокат.

В першу чергу потрібно правильно підрахувати кількість необхідного витратного матеріалу. Для цього потрібно виміряти площа ділянки. Вибір матеріалу краще робити виходячи в першу чергу від простоти його укладання.

Плитку складної форми укласти буде непросто, дрібні елементи вимагають більш ретельної підготовки основи. Враховувати потрібно і площа укладається поверхні. Вузька доріжка не буде виглядати красиво з використанням великих елементів.

При великих навантаженнях на поверхню необхідно використовувати матеріал певної товщини і міцності. Розмаїття зони потрібно за допомогою кілочків і мотузки. Для проведення робіт необхідні такі інструменти як болгарка, віброплита, молоток, рівень, совкова і штикова лопата.

Тротуарна плитка своїми руками

Перший етап – підготовка основи для укладання плитки. Вже по розмітками необхідно зняти шар грунту і засипати щебенем. Насип потрібно добре розрівняти, щоб поверхня плитки була рівна. Товщина шару щебеню підбирається виходячи з призначення викладаємо доріжки.

Для переміщення автомобілів або інших великих навантажень потрібно шар насипу не менше 30 см. Якщо це садова доріжка призначена для переміщення людей, то можна насипати основу товщиною 20 см. Поглиблення має відповідати рівню щебеню і висоті вже покладеної плитки. Поверхня краще робити вище рівня землі на 2-3 см. Утрамбовка насипу здійснюється за допомогою вібролопати.

Після необхідно правильно встановити камінь для бордюру. Цей елемент буде стримувати всю доріжку, виключаючи розповзання плитки і зберігаючи цілісність кладки. Щоб визначиться з місцем розміщення, краще для прикидки викласти ряд плитки. Зміцнити бордюр можна посадивши його на розчин, для цього необхідно зробити достатню поглиблення в землі.

Щебінь засипається шаром піску, який розрівнюється і заливається водою, для трамбування. Після такої процедури краще залишити підставу на добу і після знову розрівняти і виміряти рівнем. Укладання плитки виробляти потрібно в суху погоду або під навісом. Укладання починають з правого кута. Кожен елемент потрібно міцно притискати і відбивати прогумованим молотком.

Наступні плитки укладаються щодо попередньої, для цього потрібно весь час користуватися рівнем. Нерівності простіше виправляти відразу, рівень рядів необхідно контролювати кожні 1-1,5 м. Викладені ділянки потрібно перевіряти рівнем кожні 4-5 кв. м.

Тротуарна плитка своїми руками

Покладену плитку необхідно засипати піском. Така процедура пов’язана з потребою заповнення відстані між елементами, розрівняти матеріал потрібно щіткою з жорстким ворсом. Важливим етапом завершальний процес є утрамбовка.

Таку роботу здійснюють за допомогою віброплити з підошвою з гуми. Це дозволить виключити осідання матеріалу і його зміщення. За допомогою приладу плитка щільно буде прилягати до основи, поверхня вирівняється. Обробити потрібно всю площу, ущільнюючи укладку.

Щоб якісно укласти тротуарну плитку, потрібно дотримуватися алгоритм проведення робіт. Правильно укладена плитка прослужить довгі роки і витримає необхідні навантаження. Щоб продовжити термін експлуатації кладки, краще обладнати ділянку надійною системою дренажу.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Тротуарна плитка своїми руками