Садові доріжки своїми руками

Садові доріжки своїми руками

Складно уявити собі ділянку без обладнаних на ньому доріжок. Навіть роса може стати перешкодою пересуванню. Такий елемент як доріжки стануть відмінним доповненням ландшафтного дизайну, змінять кардинально вид двору. Виготовлені самостійно доріжки будуть радувати господаря ще більше, нагадуючи про результат його витраченого часу і сил.

Надійним варіантом для будівництва доріжок в саду є натуральний камінь. Викладений в стежки матеріал заворожує своєю красою, але ціна може відлякати навіть істинного любителя ландшафтного мистецтва. Можна використовувати залишки будматеріалу, який використовувався в облицюванні будівлі. Така доріжка надійна і прослужить тривалий час. Для укладання цього матеріалу не потрібна додаткова підготовка грунту. Камінь можна укладати на грунт, зробивши піщану подушку.

В першу чергу укладаються великі елементи, а після вільні ділянки заповнюються обрізаним каменем. Відстань між матеріалом можна не заповнювати, тоді воно заросте травою. Така доріжка виглядає природно.

Садові доріжки своїми руками

Простим і доступним варіантом є засипні доріжки. Для їх будівництва досить викопати поглиблення по периметру стежки і встелити його геотекстилем. Контур доріжки необхідно викласти бордюрним каменем або бордюрной стрічкою.

Після засипається шар щебеню. Можна використовувати в якості фінішного покриття і невеликий камінь, гальку або відсів. Матеріал добре розрівнюється і утрамбовується вібраційної машиною. Можна зверху покласти шар бетонних плит.

Витримати значні навантаження можуть заливні доріжки. Для цього робиться підставу з бетону, поверх якого укладається шар плитки або дикого каменю. Доріжку краще зробити вище рівня грунту, що запобіжить її від негативного впливу вологи.

Доріжки з спилов дерева виглядають тепло і затишно. Процес укладання цього матеріалу нескладний, головне зробити правильно підставу. Спіл повинен бути товщиною не менше 15 см, щоб витримувати навантаження. Укладається матеріал на гравій або пісок, попередньо утрамбований. Спили можна обробити захисним матеріалом, який не дозволить шкідників зіпсувати доріжку.

Гниття і вологість можна уникнути, обробивши дерев’яні елементи мазутом або іншим засобом на основі бітуму. Спили неважко зробити самостійно зі старих дерев, підійдуть навіть товсті гілки. Перед засипанням підстави необхідно дно захистити геотекстилем.

Садові доріжки своїми руками

Тротуарна плитка надійна і витримує великі навантаження. Сьогодні цей матеріал можна придбати недорого, а укладку зробити самостійно. Головне в процесі домогтися рівної поверхні, для цього необхідно постійно використовувати рівень.

В першу чергу потрібно правильно спроектувати садові доріжки і зробити відповідні розмітки. За розмітка встановлюється бордюрний камінь, який стримує доріжку від розповзання. Верхній шар грунту обов’язково потрібно зняти і укласти на нього шар щебеню, насип вирівнюють. Поверхня закладають геотекстилем, а зверху засипають піском і цементом.

Починати роботу необхідно з правого кута від себе. Кожен елемент утрамбовують з використанням гумового молотка. Поверхню покривають цілими елементами, в завершенні відсутні шматки вирізують з цілої плитки. Зазор між плитками залишають 1-2 мм, після закінчення роботи все порожнечі засипають сумішшю піску та цементу. Готову кладку потрібно залити водою, щоб суміш сів і утрамбувати. Укладена доріжка прослужить довго, не варто економити на якості використовуваного матеріалу.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Садові доріжки своїми руками