Сонячний колектор своїми руками

Сонячний колектор своїми руками

Сьогодні енергетичне питання стоїть дуже гостро не тільки на державному рівні, а й у кожного господаря будинку. Мати автономне джерело енергії, який хоч частково зможе покрити витрати, вигідно кожному господарю. Купити колектор можна за доступною ціною, а вартість обладнання порівнянна з витратами на систему опалення. Можна і своїми руками втілити таку технологію в життя.

Сонячний колектор дозволяє використовувати енергію сонця в корисних цілях. Схема будови такої системи проста, включає в себе сам колектор, ємність під рідина і контур для теплообміну. Головне визначиться з теплоносієм, який дозволить з найменшими втратами передавати енергію. Це може бути не тільки рідину, а й газ.

Теплоносій циркулює по системі нагріваючись, передає тепло воді. Бак з водою може застосовуватися як в господарських цілях, так і в опалювальній системі. Головне надійно теплоізолювати систему. Вода може рухатися самопливом, але частіше застосовують примусову циркуляцію. Щоб забезпечити роботу системи круглий рік, можна встановити додатковий нагрів води, який не дозволить їй охолоджуватися.

Сонячний колектор своїми руками

Існує вакуумний і повітряний колектор. Перш ніж приступити до проектування, потрібно визначити тип системи. Газ в якості теплоносія використовується рідше, так як погано передає тепло.

Істотну економію задньої стінки принесе примітивний колектор, зроблений своїми руками. Такий пристрій ефективно при розміщенні його на темній даху з руберойду або чорної черепиці. Апарат потрібно розташувати, направивши до сонця.

Скло краще зафіксувати на рамі, яку попередньо виготовляють. Чи не слоіт накладати його безпосередньо на дах, між поверхнею і системою повинно бути повітряний простір. Температура теплоносія і самого колектора може нашкодити цілісності покриття даху. Фіксуючу раму виготовити можна як з металу, так і з дерева.

Щоб виготовити трубчастий теплообмінник знадобиться два види труб. Потрібно взяти трубу для опалення та трубу для кондиціонування. Для роботи ще знадобиться газовий пальник, припой зі свинцю і олова і флюс. Важливо зробити правильну розмітку, в першу чергу вздовж труби і відзначити місця для отворів на відстані 20-30 мм.

Труби тонкі необхідно нарізати відповідно до розміру теплообмінником. Їх потрібно увігнати в труби більшого діаметру, але не глибше ніж на ¼. Перед спайкою в місце з’єднання потрібно нанести захисний флюс. Процес спаювання здійснюється з використанням пальника і припою. Перевірити якість з’єднання просто, потрібно під’єднати систему до водопроводу і перевірити прилад на цілісність.

Перед монтажем, теплообмінник потрібно знежирити і пофарбувати в чорний колір. Після апарат закріплюється на рамі і розміщується на даху. Поверхня теплообмінника покривається склом, підійде і прозорий шифер.

Сонячний колектор своїми руками

Можна виготовити сонячний колектор на основі віконної рами. Знадобиться рама разом з склом, зазвичай ці елементи викидають. Відмінно підійде широка рама, двохскляні. Одне скло потрібно видалити, а замість неї поставити фанеру. Така конструкція послужить відмінною основою для сонячного колектора.

Після необхідно зробити якісну теплоізоляцію, щоб знизити до мінімуму втрати тепла. Як поглинач підійде лист оцинковки. Дзеркальна поверхня поглинача відображає тепло, тому лист необхідно пофарбувати в чорний колір. Після укладаємо теплообмінник по типу “змійка”. Для цього необхідно зігнути трубку з міді, не потрібно використовувати пайку. Готовий колектор закриваємо і скріплюємо.

Важливим моментом в установці системи є кут нахилу колектора. Ідеальне розташування системи – це зміцнення під прямим кутом падіння сонячних променів. Згодом року кут необхідно обов’язково коригувати. Навесні і влітку більш раціонально розташувати прилад взагалі вертикально.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сонячний колектор своїми руками