Басейн на дачі своїми руками

Басейн на дачі своїми руками

У спекотну погоду на дачі особливо хочеться освіжитися, а для цього ідеально підійде басейн. Безумовно, можна купити вже готовий водойму і встановити. Більш складним варіантом є будівництво басейну, особливо якщо роботи проводити самостійно. При відсутності досвіду не варто впадати у відчай, можна впоратися з цим завданням. Головне слідувати інструкції.

Перш ніж приступити до роботи, потрібно правильно визначитися з місцем. Краще встановлювати басейн на глинистому грунті, вона відмінно затримає воду в разі витоку. Дерева є ворогом конструкції, волога приверне кореневу систему, басейн буде руйнуватися. Низькі кущі будуть забруднювати басейн, весь час обсипається листя, падають гілки. Важливо вивчити напрямок вітру, щоб виключити потрапляння в басейн сміття. Для зручності будова краще розташувати поблизу джерела води, що полегшить процес заповнення.

Розмір визначають залежно від призначення майбутньої конструкції. Щоб освіжиться досить овального невеликого басейну. Для дітей виготовляється неглибокий варіант, стрибки з трампліну вимагають значного поглиблення, мінімум 2,5 м. Можна скомбінувати зони з різною глибиною, але в такому випадку знадобиться установка міцної решітки до самого дна. Різкий перепад глибини небезпечний і навіть доросла людина може потонути в такому басейні.

Басейн на дачі своїми руками

Зручним і простим варіантом є придбання вже готової чаші. Сучасний ринок пропонує великий асортимент цих конструкцій. Є значний плюс цієї покупки – чаші міцні і випробувані, бетонна заливка часто тріскається при русі грунту. Ємність ділиться на два види: пластикова, композитна.

Пластикова чаша проявляє хорошу механічну стійкість і не вимагає спустошення басейну на зимовий період. Поверхня дна гладка і безпечна. В особливо жаркий період поверхня може деформуватися під дією високих температур.

Басейн краще розташувати в тіні, але при зниженні температури чаша повертається в своє становище. Композитна чаша наділена такими ж позитивними якостями, що і пластикова. Цей басейн прекрасно переносить перепади температур і не деформується. Істотним мінусом є ціна, такий басейн не кожному по кишені.

Можна зробити чашу для басейну самостійно з бетону. Розмір і форма може бути будь-хто. Така робота забере чимало часу, потрібно зробити опалубку і залити розчин, після залишити його до повного висихання. Можна схитрувати і вилити тільки дно, а бічні частини облицювати металевими листами.

Басейн на дачі своїми руками

Щоб встановити готову чашу, потрібно вирити котлован. У цій справі головне зробити правильний завмер. Після на території необхідно зробити розмітку за допомогою кілочок і мотузки.

Відступити від розмітки краще не менше метра, тоді чаша безперешкодно опуститься в поглиблення. Глибину потрібно зробити також з запасом. Дно поглиблення спочатку потрібно засипати піском і після утрамбовки помістити на подушку сітку. Це дозволить зміцнити основу для чаші. Далі заливається бетон, товщиною не менше 25 см. Після потрібно приступити до теплоізоляції. На розчин поміщають геотекстиль, який затьмарюється утеплювачем (можна використовувати пінополістирол в плитах).

Після опускання ємності в котлован потрібно правильно під’єднати всі комунікації. Відстань між чашею і грунтом потрібно забетонувати. Щоб не сталося деформації чаші, потрібно всередині встановити розпірки. Розчин непотрібно заливати відразу, краще наповнювати порожнечі шарами по 30 см.

Правильно встановлений басейн прослужить довгі роки. Для вуличного варіанту краще зробити навіс, щоб в воду не приносило повітря і листя.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Басейн на дачі своїми руками