Обрізка глоду

Плоди глоду мають велику кількість корисних компонентів. Крім того, рослина ще й дуже гарне на вигляд. Глід шикарно виглядає в період цвітіння, а восени сяє гронами яскравих червоних ягід. Рослину вирощують на дачних ділянках, надаючи йому форму чагарнику або невеликого дерева. Зустрічаються також вічнозелені екземпляри, які будуть радувати господарів своїм виглядом весь рік. Практично всі види цієї рослини мають тверді і досить гострі колючки, що може доставляти деякі незручності при догляді і зборі врожаю.

Обрізка глоду

Боярышник – это не очень прихотливое растение. Он отлично себя чувствует в абсолютно любой почве. Куст не нуждается в регулярном поливе и может перенести долгую засуху. К тому же он не боится низких температур. Однако он все равно требует надлежащего ухода за собой. Время от времени его необходимо пропалывать, а почву подкармливать удобрениями. Кроме того, необходимо своевременно выполнять обрезание лишних ветвей. Боярышник часто применяют для создания живых изгородей. Для того, чтобы живая изгородь была более густой молодые кусты высаживают на расстоянии 20 сантиметров друг от друга. Если за ним правильно ухаживать, то куст будет иметь привлекательный вид и ежегодно давать обильный урожай.

Глід вимагає обрізки непотрібних гілок два рази в рік. Стрижку необхідно виконувати навесні і бажано взимку. Дані дії потрібні для того, щоб в крону куща могло проходити достатню кількість сонячних променів. Якщо обрізку не виконувати, то кущ буде хаотично розростатися і мати непрезентабельний вигляд.

Своєчасне виконання обрізання куща сприятиме зростанню молодих пагонів. При цьому плоди будуть більш якісні.

Крона глоду найчастіше формується трьома або чотирма міцними стовбурами з численними відростками.

Під час догляду за кущем необхідно у міру потреби виконувати наступні види стрижки:

– для отримання рясно врожаю – виконується обрізання обростають гілок;

– регулююча – для поновлення плодових утворень;

– омолоджує – даний вид необхідний в тому випадку якщо у рослини сповільнилося зростання;

– санітарна – видалення хворих і сухих гілок;

– відновлює – застосовують якщо рослина примерзло.

При омолаживающей обрізку виконують роботи з видалення старих гілок. При цьому зростання куща відновиться, а в подальшому будуть з’являтися нові молоді пагони, які будуть утворювати компактну крону. Це обрізання може благотворно позначитися на подальшому врожаї. Якість плодів може в значній мірі покращитися. Вони будуть більш рівномірно розміщуватися на гілках і не хилити їх вниз.

Також при омолодження виконується проріджування крони. Це необхідно для того, щоб рослина могла отримувати більше повітря і світла.

Санітарна обрізка глоду необхідна в тому випадку якщо на кущах утворилися хворі, підгнилі або сухі відростки. Її слід провести восени, якщо навесні час було згаяно. Також слід звернути увагу на наявність шкідливих комах в деревині. Якщо ж не виконати цю процедуру, то рослина незабаром може загинути.

Як відомо крона глоду легко піддається формуванню. З цього куща можна надати будь-яку форму на свій розсуд. Однак слід пам’ятати, що видаляти зайві пагони необхідно до того, як почнуть розпускатися бруньки. Саме час для цієї процедури – це кінець березня або початок квітня.

Обрізка глоду

Обрізати гілки слід, використовуючи чисті і добре заточені інструменти. Місця зрізу обробляти нічим не потрібно, їх залишають для природного загоєння.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Обрізка глоду