Сорт томатів “Каспар”

Сорт томатів Каспар

Основні відомості.

Томати сорти “Каспар” стали досить поширеними останнім часом, до того ж з’явилися вони не так давно. Дуже полюбилися вони господаркам, які охоче консервують томати, так як мають дуже красиву і зручну для консервування овальну форму і невеликі розміри. Сорт виведений в Голландії, місцевими селекціонерами.

Плюсами можна вважати раннє дозрівання, компактність кущів, і при цьому висока плодючість, невибагливість і довгий час плодоношення, стійкість до багатьох грибків. Особливо добре те, що вони стійкі перед фузаріозним і вертіциллезному в’янення.

Призначається для вирощування у відкритому грунті. Всього через 65 днів після висадки дозріває основна маса плодів. Сорт “Каспар” відрізняється потужними, низькорослими кущами (висота їх в середньому до одного метра) з густо покривають його листям. Самі плоди щільні і гладкі, циліндричної форми, стиглі плоди мають червонувато-помаранчевий окрас.

Усередині помідор має кілька насіннєвих камер, в основному три або чотири. Середня маса одного плоду від 120 до 140 гр. Суцвіття починають з’являтися з восьмого листочка, а далі розташування їх триває через один або два листка. Плоди даного сорту досить міцні, рідко тріскаються і тому добре транспортуються. На смак вони солодкі, але трохи кислий, що дуже підходить для їх засолювання, м’якоть у них м’ясиста, а шкурка щільна, це знову ж таки добре для засолювання, помідори в банку не розкисають, а стають хрусткими.

Завдяки міцній шкірці вони рідко тріскаються і довго зберігають привабливий і апетитний вигляд, і хоча вона жестковата, її можна легко зняти, якщо трохи обдати томати окропом. При додаванні в свіжий салат додають йому приємний смак і аромат. Універсальний сорт, чудово підходить як для консервування, так і для свіжих салатів і просто вживання в їжу в готовому вигляді.

Сорт томатів Каспар

Агротехніка

Томат сорту “Каспар” вирощується за допомогою розсади, і для того, щоб вона вийшла сильною і міцною насіння висівають в ящики або горщики зі спеціальними живильними субстратами. Посів проводиться в березні місяці. Насіння поміщають в землю на глибині 1 см. Висадку розсади проводять в травні, щоб уникнути заморозків.

Перед цим розсаду бажано загартувати протягом двох тижнів. В лунки, при посадці, добре б додати суперфосфату, грам десять. Садити кущі потрібно на достатній відстані, приблизно, три рослини на 1м. кв. щоб урожай був хороший і якісний потрібно регулярно поливати, обов’язково після заходу сонця, вчасно видаляти бур’яни, рихлити грунт і забезпечувати низьку вологість повітря.

Грунт для даного сорту повинна бути слабокислою, легкої, зволоженою. Кущі, при необхідності можна підв’язувати і періодично видаляти пасинки, хоча поширена думка, що даний сорт не потрібно пасинкувати, але все ж буває і така необхідність. Та й в підв’язування необхідність виникає рідко, адже кущі невисокі, а часом навіть можуть стелитися по землі. Ця рослина любить комплексні добрива.

Перший раз підгодувати його варто при появі зав’язі, а протягом усього сезону бажано провести три або чотири підгодівлі. Якщо немає можливості додавати комплексні добрива, можна просто додавати до грунту калійні добрива або суперфосфат. При гарному догляді дають дуже великий урожай навіть на малих площах.

Підходять для різних кліматичних поясів, навіть для холодних північних районів Росії, адже славляться ранньостиглих. Можуть вирощуватися як на відкритому грунті, при відсутності заморозків, так і в теплицях, але тільки при періодичному хорошому провітрюванні, так як не люблять високу вологість.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт томатів “Каспар”