Обрізка бузини

Обрізка бузини

Бузина – це багаторічний чагарник або деревце висотою 3-10 м. Бузина приносить плоди – ягоди чорного кольору з фіолетовим відтінком. Існує два види бузини – чорна і червона. Перший вид можна вживати в їжу і використовувати в якості лікарського засобу, другий вид – отруйний, його вживання може призвести до отруєннями. На садових ділянках вирощують частіше чорну бузину.

Кущ бузини може рости без особливого залицяння до 15 років, але в такому випадку після закінчення цього терміну потрібно повністю міняти землю і кущі можуть рости витягнуті, безформні. Бузина, як і багато садових рослин, вимагає щорічної обрізки. Це робиться з трьох причин:

1. Щоб захистити чагарник від морозів. Якщо не обрізати бузину, то при наступ морозів, гілки самі обламаються, це буде служити своєрідною природного обрізанням. Але такий спосіб залицяння за рослиною непозволітелен, так як з кожним разом воно буде ставати все слабше.

2. При радикальної обрізку бузини, що має на увазі укорочення до 10-15 см куща, відбувається новий етап зростання і деревце виростає більш об’ємне і міцне.

3. Кожні 1-2 роки потрібно робити невелику обрізку рослини, що позитивно позначиться на зовнішньому вигляді. Але недоліком є ​​те, що після такої дії протягом року не буде плодів.

Правильна обрізка бузини

Обрізку бузини краще робити взимку в період спокою або ранньою весною, до початку активної фази цвітіння. Догляд за молодими чагарниками необхідний в перший рік життя. У цей період квіток дуже мало. Коли деревце посаджено, потрібно обрізати пагони на половину, що дасть кращий зростання. Через рік варто видалити сухі і слабкі пагони. Обрізати необхідно також гілки прикореневі.

Щоб рослина не захворіло, потрібно кожен зріз замазувати садовим варом, який можна придбати в спеціалізованому магазині. У разі, коли навесні бузина росте слабо, варто наситити грунт мінеральними добривами.

Щорічно необхідно моделювати форму чагарнику, вона за своєю природою овальна, акуратна.

Кожні 3 роки потрібно виконувати повну обрізку, тобто залишати “пеньок” до 10 см заввишки. Це дозволяє омолодити рослину, поліпшити плодоносити.

Не варто забувати, що бузина потребує активного зволоження грунту. У спекотне літо слід поливати чагарники один раз в тиждень і використовувати відро води на кожне деревце. Для молодого рослини в посушливий період потрібен більш частий полив. Не слід допускати пересихання грунту.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Обрізка бузини