Сорт груші “Велеса”

Сорт груші Велеса

В результаті схрещування “Лісової красуні” і “Венери” отримали осінній сорт груші “Велеса”. Густота крони дерева середня, пірамідального типу. Коричневі пагони мають середній розмір. Листки гладенькі, довжиною до 3 см. Структура листя щільна з дрібними геометричними зрізами, але товщина пластини тонка.

Листя опадає восени, лист перед цим червоніє. Плоди можуть залишатися на дереві, якщо врожай не був знятий. Квітки білі з рожевим відтінком. Цей сорт не любить перезволоження грунту, краще вибрати ділянку малоувлажненний, грунт не повинен бути болотистій. Дерево краще росте на сонячному боці, рекомендується посадити грушу на Півдні ділянки. Дерево любить теплоту, в таких умовах урожай краще визріває.

Плоди груш правильної форми, величина більше середнього, дрібних плодів практично не буває. Груші цього сорту не мають ребер, форма практично ідеальна, а шкірка гладка. Середня маса плоду не менше 150 гр. Колір зелений з жовтуватим відтінком, злегка покрита помаранчевим засмагою. Плодоніжка має вигнуту форму, насіння коричневого кольору.

М’якоть груші має однорідну текстуру, соковита, на смак солодкувата з кислинкою. Дозрівають груші восени, але збирати урожай краще в два етапи. В першу чергу потрібно зняти важчі і великі плоди. Зберігаються груші в погребі близько місяця або в холодильнику трохи довше.

Дерево стійке до різних захворювань, не вимагає додаткового спеціального догляду. Саме тому сорт все частіше вважають за краще садівники. Зимовий холодний період цей сорт переносить добре, але все ж краще на зиму дерево захистити від ураження гризунів. Урожай можна збирати не раніше, ніж після п’яти років після посадки саджанця.

Хороший урожай дерево почне приносити через 7 років. Саджанці висаджувати краще навесні або восени, тоді дерево краще приживеться. Для посадки знадобиться поглиблення 50 см в глибину. Яму потрібно удобрити і покласти на дно тирсу, все перемішавши із землею. Саджанець потрібно опустити в поглиблення і останній шар землі утрамбувати. Доглядати за деревом потрібно постійно, землю рихлити, забезпечуючи доступ повітря до кореневої системи.

Груша стійка до різних захворювань і не вимагає спеціального догляду за деревом. Краще саджанець купити в перевіреному розпліднику, коренева система повинна бути закрита і упакована, це послужить гарантом гарного прийняття саджанця.

Дерево груші більше нагадує чагарник, що полегшує догляд за ним, простіше обрізати пошкоджені гілки і проріджувати крону. Сухі та пошкоджені пагони потрібно видаляти, це впливає на врожайність.

Сорт груші Велеса

Рясна врожайність може стати наслідком дозрівання більш дрібних плодів. В якості профілактики потрібно проріджувати крону, що поліпшить якість плодів. Урожайність груші регулярна і практично не залежить від кліматичних умов.

Цей сорт не самий бистроурожайний, що є істотним мінусом. Якщо груша не приносить хороший урожай, то потрібно шукати причину. Груша не любить вітру, якщо вона зростає в теплому місці, то потрібно звернути увагу на освітленість. Зазвичай в тіні дерево починає плодоносити лише на верхівці, тільки там, куди потрапляють сонячні промені.

Недостатня кількість світла уповільнює процес фотосинтезу і провокує уповільнення ділення клітин. Дощовий і похмурий літній період також знижує врожайність груші. Така погода вплине і на майбутній урожай, плоди можуть дозріти млявими і з малою кількістю цукру, смак груш значно зміниться.

Для дерева необхідна і значна площа, не варто садити груші ближче, ніж чим 5 метрів. Відстань між дерев залежить безпосередньо від розлогою крони.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт груші “Велеса”