Вироблення кролячих шкурок

Виділяють кілька основних способів обробки і вичинки кролячих шкур.

Самим неякісним, але самий трудомістким і разом з тим, дешевим способом вироблення шкір прийнято вважати теребленіе. Для такої вичинки шкірку сушать прісно-сухим способом, навіщо змочують в молоці і після вручну здійснюють теребленіе кожного сантиметра шкурки, разом з тим відокремлюючи і видаляючи плівку.

Вироблення кролячих шкурок

Хімічний спосіб представляємо собою поетапний процес, першим з яких є отмока. Для отмокі необхідно використовувати суміш кухонної солі, формаліну і води, в якій кролячі шкури вимочуються до дванадцяти годин. Цей процес дозволяє розм’якшити шкірну структуру шкурки і зробити її еластичною. При бажанні формалін може бути замінений на норсульфазол, або фурациллин.

Етап, наступний за Отмока, називається мездрение. Розмочену шкурку розтягують на дерев’яній клиноподібної правилки і за допомогою тупого ножа шляхом скобления видаляють з її поверхні залишки жиру і м’яса. При цьому скоблении виконується у напрямку до голови від хвоста. Потім поверхню шкурки обезжиривается шляхом натирання тирсою (перевага віддається несмолистих породам) або висівками. Після чого шкурку перуть в застосуванням мила, або прального порошку і насухо обтирають сухою ганчіркою.

Третій етап – квашення. Процес квашення має на увазі під собою замочування кролячій шкурки в спеціально приготованому розчині, який включає в себе суміш житнього або вівсяної муки, харчової соди, солі, дріжджів і води. Обсяг розчину розраховує за формулою “один кілограм шкурок на три літри води”. Процес квашення займає в середньому від 2 до 2,5 діб.

Після квашення настає четвертий хімічний процес вичинки – пролежка. Проквашенние шкурки необхідно легка віджати (при цьому шкурка повинна зберігати невелику кількість вологи) і скласти стопкою під грузило, вага якого може складати від 15 до 20 кілограм. Таким чином, шкури будуть пролежувати протягом 1,5 – 2 доби, після чого пролежав шкурки необхідно на одну годину помістити в содовий розчин. Це необхідно для повної нейтралізації кислоти, яка може залишатися на поверхні шкіри.

Вироблення кролячих шкурок

Дублення є предппоследнім етапом в процесі хімічної вичинки шкурок.

Існують два основних види дублення: таніновими (використовується суміш солі і концентрованого відвару вербових гілок і кори) і хромове (використовується суміш солі і хромових квасцов). Середня тривалість дублення становить від 12 до 48 годин. Час може варіюватися від товщини шкурки. Так, дублення шкір молодих тварин вимагає значно менше часу, ніж більш зрілих. Для точного визначення часу протягом усього процесу зі шкурки, в області паху, необхідно брати контрольний зріз шкіри. За допомогою збільшувального скла на зрізі шкіри легко проглядається процес проникнення дубильного речовини (воно зазвичай яскравого жовтого кольору) в товщу шкіри.

Заключний етап – жирування.

Для жирування кролячих шкур традиційно використовують два склади на вибір. Перший склад являє собою суміш яєчних жовтків і гліцерину, які необхідно збити і перемішати. А другий склад є ні що інше, як суміш тваринного жиру, нашатирного спирту, мила і окропу. Будь-який з цих складів наноситься на поверхню шкурки і залишається на чотири сама.

Після того, як шкурки висихають, їх необхідно ретельно розім’яти і розтягнути. Потім міздря натирається крейдою, а волосся – розчісується. Деякі фахівці наполягають на додатковій обробці міздрі наждачним папером. Ця додаткова операція дозволяє домогтися більш високої еластичною і гладкості шкурки.

Після проходження всіх етапів шкурка готова для використання (наприклад, пошиття).1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Вироблення кролячих шкурок