Сорт яблук “Білий налив”

Сорт яблук Білий налив

Сорт “Білий налив” відноситься до ранніх сортів. Розмір дерева середній і зазвичай не менше чотирьох метрів. Зріле дерево має округлу густу крону, а молоде – крону у формі піраміди. Кора сірого кольору, листя витягнутої форми середнього розміру. На довгому черешку кріпиться витягнутий лист, злегка звисає до землі. У період цвітіння дерево викидає великі бутони білого кольору з легким рожевим відтінком.

Колір яблук зеленуватий, місцями білястий. Форма плоду округла, злегка звужена до низу. Існує ще одна особливість цього сорту – значний шов. Часто зустрічаються неоднорідні форми, а з роками яблука стають більш дрібними. Для порівняння: молоде дерево плодоносить яблуками вагою до 150 гр, а старіюче – до 50 гр. Під шкірою плода проступають яскраві точки зеленого відтінку. М’якоть яблук однорідна і пухка.

Аромат яскраво виражений, смак кислуватий, але не нудотний. У широкої воронці можна побачити помаранчевий відтінок м’якоті. Яскравою ознакою перезрівання плодів є поява ватяною і неоднорідною текстури.

До складу яблук входить пектин, аскорбінова кислота і цукор. Саме аскорбінова кислота і додає смаку цього сорту яблук кислинку. Їсти ці фрукти корисно, їх вживання захистить від вірусів та інфекцій. Включення цих плодів в раціон сприяє зміцненню імунітету. Сьогодні дієтологи рекомендують вживати обов’язково в їжу фрукти, які містять грубе волокно. Це забезпечить зниження вмісту холестерину в крові, що сьогодні тільки збільшує цінність цих плодів.

Давно відомо, що саме цей сорт сприяє виведенню токсинів і є відмінним способом “почистити” печінку. Ці яблука чистити непотрібно, шкірка містить антиоксиданти, які корисні для організму. Знімати врожай краще в два етапи. Перший етап здійснюється на початку серпня, другий – до кінця.

Складність складає транспортування і зберігання яблук. Плоди навіть при незначному механічному впливі вже утворюють під шкірою темні плями, які є основоположником гниття. Знімати яблука потрібно дуже обережно.

Сорт яблук Білий налив

Цей сорт часто є здобиччю плодожерки. Пошкоджений урожай швидко опадає, зберігати такі яблука неможливо. Для профілактики цієї проблеми дерево обробляється спеціальним реагентом. Проводити подібну процедуру не рекомендується в період цвітіння або зав’язі. Яблуня вимоглива, за деревом просто необхідний спеціальний догляд.

Найчастіше яблука цього сорту вживають в свіжому вигляді. Зробити з них компот можна, але завдяки пухкої м’якоті він знайде незвичайний відтінок смаку. Такі плоди відмінно підходять для виготовлення наливки, соку або вина. Ще з давніх-давен саме яблука цього сорту мочили як окремо, так і додаючи в бочку з капустою. Ці плоди сприяють природним процесам бродіння.

При достатній вологи, яблука визрівають соковитими, та й темні плями не стануть перешкодою такого типу обробки. Яблуко цього сорту може почорніти і просто під своєю вагою, тому довго зберігати врожай не вийде. Зазвичай садівники відзначають складність в переробці зібраного врожаю. Всі яблука необхідно якомога швидше переробити, а це непросто.

Хорошу врожайність можна отримати тільки через 5 років після посадки яблуні. Згодом врожайність дерева значно знижується, а яблука стають все більш дрібними. На зимовий період дерево краще захистити, укутати, незважаючи на стійкість до морозів. Для цього можна використовувати хвойні гілки або стебла кукурудзи і соняшнику. Часто гризуни ласують корою цих дерев, тому краще заздалегідь вжити заходів безпеки і захистити рослину.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт яблук “Білий налив”