Як зберігати мед?

Мед – продукт, який при дотриманні оптимальних умов в приміщенні можна зберігати кілька років, тому задаючись питанням про те, як зберігати мед, варто відзначити, що на нього є всього дві відповіді:

1. Зберігати мед потрібно при температурі не вище 20 градусів і не нижче 30. Занадто високі, або надто низькі температури однаково негативно позначаються на якості меду, він втрачає велику частину корисних мінералів і вітамінів. Температура, що перевищує 35-40 градусів, знищує всю користь меду, залишаючи тільки цукор і в’язку рідину, тому зберігати мед краще при температурі від 13 і до 19 градусів, при цьому ні в якому разі не використовуючи для зберігання холодильник, або ж льох з низькою температурою.

При кип’ятінні важливо пам’ятати про цю властивість меду, тому готуючи молоко з медом, або мед з вином, потрібно доводити до кипіння тільки саму рідину, мед ж додавати тільки після того, як молоко, або вино злегка охолонуть.

2. Для зберігання меду важлива не тільки температура, але і посуд в якій планується запасати велику кількість меду. У минулому мед зберігали у великих діжках з листяних порід дерев, в даний час замовити таку діжку майстру по дереву також невелика проблема, проблемою є скоріше матеріал, з якого буде виготовлена ​​діжка, так як він безпосередньо впливає на термін зберігання і смак меду. Так для того, щоб зберігати мед довго потрібно уникати дубових і соснових бочок, які можуть надати меду невластиву йому гіркоту.

Як зберігати мед?

Ідеальні для зберігання меду про запас бочки з липи модрини та осики, але зручніше за все зберігати продукт в скляній, або алюмінієвій тарі, для чого як не можна краще підходять банки і бідони з нержавіючої сталі.

Як зберігати мед?

Розраховуючи зберігати мед тривалий період часу потрібно з увагою ставиться не тільки до всього перерахованого вище, але і до чистоти ємностей для зберігання, так як вкрай важливо, щоб свіжий мед заливався в чисті і просушені банки. Використовувати для зберігання меду банки, що залишилися від попереднього зберігання не помитими не можна. Свіжий мед вступить в кислотну реакцію із залишками зацукрованого і, можливо, заграє, що зовсім небажано.

Як зберігати мед?

Забороняється зберігати мед в цинковій, мідній і свинцевою посуді, так як в меді міститься певна кількість кислоти, яка вступивши у взаємодію з металевою поверхнею, може утворити небезпечне для людського організму отруйна речовина.

Замислившись про зберігання великої кількості меду важливо також подумати і про його захист, перш за все, від комах, які особливо ласі на липовий мед, тому весь посуд необхідно самим ретельним чином закупорити, за старих часів для цих цілей застосовували навіть бджолиний віск, сьогодні ж буде цілком достатньо звичайної пластикової кришки.

Як зберігати мед?

Герметичність посуду також усуне і небезпека того, що мед насититься різними не завжди приємними запахами, такими як запах фарби, лаку, квашеної капусти і огірків, якими зазвичай просочений кожен сільський льох. Ввібрав ці запахи мед не втратить своїх лікарських властивостей, але запах такого меду мало кому сподобається.

Скляні банки з медом потрібно поставити в тінь і зберігати в такому положенні постійно, так як під впливом попадання променів прямого сонячного світла в меді руйнуються багато корисних ферменти і, перш за все ті, які відповідають за протимікробну дію на організм при вживанні меду.

Отже, що важливо при зберіганні меду:

– температура не вище 20 градусів і не нижче 30;

– ємність зі скла, алюмінію, або модрини та липи;

– відсутність джерела прямих сонячних променів.

Дотримавшись ці нескладні правила можна зберігати мед у себе вдома роками, не турбуючись про його свіжості і смаку.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як зберігати мед?