Бавовняний мед

Нектар з медоносної бавовнику бджоли збирають довго – майже 2 місяці, причому навіть тоді, коли квіти його ще не розкрилися.

Своїми хоботками бджілки розсовують чашечку квітки або п’ють нектар з листочків, на ктор він стікає. Медозбір підвищується після дощу або поливів рослини. З одного гектара зрошуваних посадок бджоли можуть зібрати 250меда.

Бавовняний мед

Унікальність бавовникової меду в тому, що він містить ефірне бавовняне масло, яке надає йому особливу дієтичну цінність: збагачує смакові і лікувальні властивості меду. Бавовняний мед містить багато пилку рослин, яка дуже корисна як джерело вітамінів.

Склад і якісна оцінка меду з бавовнику

Свіжий, тільки що зібраний мед – прозорий і світлий. Він має слабку квітковим ароматом квітів персика і приємним помірним солодким, що не нудотним медовим смаком. Згодом він трохи терпкий.

Кристалізується бавовняний мед порівняно швидко: за 4 тижні або трохи більше – до 2 місяців. Маса його стає зовсім білою, дрібнозернистої, присмак соку рослини зникає. Дозрілий мед має ніжну щільну консистенцію, схожу на суфле, або збите масло, яка не тане і не тече на тарілці при кімнатній температурі. Залишається однорідною. Мед можна нарізати, як пастилу або лукум, на шматочки.

У складі меду переважають цінні вуглеводи: глюкоза – 36,2% і фруктовий натуральний цукор – фруктоза – 39, 4 відсотка. Тому бавовняний мед повністю легко засвоюється клітинами і при їжі, і через шкірні покриви.

Крім того, в складі його велика кількість незамінних для людини корисних речовин: це ферменти, органічні і неорганічні кислоти, мінеральні макроелементи і мікроелементи, вітаміни А, В, С, Е, біогенні стимулятори, антиоксиданти, ефірні масла і інші елементи.

Лікувальні здатності бавовняного меду

Бавовняний мед – це джерело чистої енергії. Його приймають для підвищення імунітету при важких захворюваннях. Він володіє антисептичною і антивірусної здібностями Мед є чудовим відкашлює засобом, швидко виводить мокротиння. Ним лікують хронічні ангіни і тонзиліти. Це відмінний косметичний засіб, що омолоджує, так як сприяє утворенню колагену.

Мед рятує від сухості шкіри і надає їй шовковистість. Ним лікують захворювання шкіри і пошкоджене волосся. Омега – три жирні кислоти меду надають ефективну оздоровчу дію на тонус кровоносних судин і м’язи серця. Мед регулює вуглеводний і обмін організму, розщеплює зайві жири, в тому числі і внутрішніх органів: печінки і нирок. Він сприятливо впливає на відновлення клітин нервової системи. Зовнішнє застосування бавовняного меду при лікуванні жіночої ерозії, захворювань яєчників, сечовивідних органів приносить дуже хороші результати.

Бавовняний мед

Протипоказання

Бавовняний мед викликає сінну алергію – алергічну реакцію, при якій виникають першіння в горлі, нежить, набряки. Алергія може проявитися і у вигляді шкірних висипань, дерматозів. Переїдання бавовняного меду провокує розлади шлунка, метеоризм і інші неприємні кишкові прояви. Рекомендується дозоване застосування бавовняного меду.

Як відрізнити підробку

Бавовняний мед рідко буває фальсифікованим, так як плантації медоносної бавовнику величезні, а збір нектару з них завжди довгий за часом і об’ємний за кількістю, тому меду виходить дуже багато.

Підробляти бавовняний мед марно, так як його консистенцію і смак неможливо відтворити штучним способом. Однак, при бажанні, натуральність його легко перевірити за допомогою хімічного олівця. На поверхні цукрової – крохмальної маси, яка видається за мед, точки від хімічного олівця распливутся і стануть фіолетового кольору з синім відтінком. На натуральному меді точки залишаться зміненими.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Бавовняний мед