Зимівля бджіл

Бджоли, як і всі комахи дуже ніжні, що в першу чергу проявляється в зимовий період, на час якого бджолині родини впадають в анабіоз, скорочуючи всі необхідні для існування життєві процеси до мінімуму, практично не рухаючись і не харчуючись. Незважаючи на те, що бджоли зберігають нерухомість, зима для них є найбільш небезпечним часом року, оскільки у комах не завжди виходить запастися на період холодів за потрібне запасом корму, через що у вулику може початися голод і боротьба за корм, між сильними і більш слабкими його мешканцями, бджоли можуть загинути, погубивши не тільки себе, але і бджолину матку.

Страшний бджолам і холод, оптимальна температура у вулику не може бути нижче 1 градуса за Цельсієм і вище 6 градусів. При низькій температурі бджоли можуть загинути, а при високій вони можуть порахувати, що на вулиці настала весна і спробувати покинути вулик, що в зимові холоди порівняно з самогубством.

Способи утримання бджіл

У зв’язку з такою непереносимістю зимових холодів багато бджолярів на зиму вкривають вулики теплими подушками з тирси і моху, загортають сіном, або і зовсім практично заривають у землю, тим самим також завдаючи шкоди знаходяться в вулику бджолам, позбавляючи їх необхідного свіжого повітря.

Зимівля бджіл

Ще один спосіб утримання бджіл – перенесення вуликів в приміщення, зване бджоляник.

Зимівля бджіл

У бджолянику бджолам тепло і затишно, але не так вже й зручно, оскільки підвищення температури, як уже говорилося, призводить до порушення анабіотичного сну і збільшення активності, а значить і кількості споживаного корму, у зв’язку з чим заготовлювати його необхідно у великих кількостях, що ні завжди зручно.

Корми для бджіл на зиму

Для того щоб бджоли пережили зиму, необхідно залишити їм вулику кілька меду, уважно стежачи за тим, щоб він був хорошого і навіть кращої якості, а також за тим, щоб на стільниках не залишилося так званого падевого меду, зібраного з стебел і листя рослин. Падевий мед для людини корисний в тій же мірі, що і звичайний, але бджолам не підходить, тому що не містить поживних речовин необхідних для зимівлі. Падевий мед завжди нижчого сорту і перед зимівлею його слід прибрати з вулика, виділивши по різкого запаху і темного кольору.

Взимку бджоли харчуються медом, починаючи запасатися їм в кінці серпня – вересні, тому в цей період очищати вулики від крейди слід тільки наполовину, з тим розрахунком, щоб на одну сім’ю залишилося не менше 20-25 кілограмів меду, тобто не менше 2.5 кілограм на одну рамку.

Зимівля бджіл

У суворі зими бджіл необхідно регулярно оглядати, намагаючись при цьому не розкривати вулика, щоб не порушити внутрішню температуру.

Годування бджіл можна розділити на два періоди, перший починається з жовтня-листопада і закінчується десь в лютому, в цей час потрібно організувати підгодівлю бджіл цукровим сиропом, а ближче до березня перевести бджіл виключно на медову дієту, оскільки в цей період починається активне зростання приплоду і годують матки потребують особливих поживних речовинах.

Огляд бджіл взимку

Все бджолині вулики взимку необхідно піддавати огляду не тільки на предмет достатності кормової бази, але і на предмет хвороби бджіл. Взимку бджоли часто паплюжать, тому необхідно заздалегідь запастися цукровим сиропом і теплою водичкою, якими і потрібно отпаивать бджіл при проносі.

Якщо зимівля бджолиної сім’ї супроводжується загибеллю матки, то що залишилися бджіл слід з великою обережністю додати до тієї сім’ї, в якій матка залишилася жива.

Таким чином, зимівля бджіл вимагає особливої ​​уваги з боку бджоляра, оскільки від того, скільки бджіл залишаться в живих після зими, залежить подальший кількість меду влітку.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Зимівля бджіл