Каштановий мед

Каштановий мед відноситься до настільки рідкісним сортам меду, що багато обивателі навіть і не підозрюють про його існування, тим більше, що на просторах нашої батьківщини зустріти такий мед досить непросто, за ним потрібно вирушати до Криму, або на Кавказ, оскільки звичайний дворовий каштан, який радує нас своїм цвітінням ранньою весною пилком для отримання такого меду, на жаль, не володіє, за що і називається кінським. Отримують ж каштановий мед з пилку того самого каштана, який французи колись любили смажити і вживати в їжу замість насіння. Мед, видобутий бджолами з такого каштана, цінується, перш за все, за лікувальні властивості і менш приємний на смак, ніж звичайний травневий, або липовий, віддаючи гірчинкою.

Каштановий мед

Зовні мед нагадує гречаний, без спроби його легко сплутати, чим і користуються недобросовісні продавці, видаючи за дорогий продукт звичайний мед. Колір меду темний, але не це є його головною відмінною рисою, а практично відсутня кристалізація, тобто мед, що називається, не зацукровується і зберігає при температурі до 17-20 градусів за Цельсієм всі корисні властивості, залишаючись і через кілька років все таким же рідким. Великими шанувальниками каштанового меду є повара в престижних ресторанах по всьому світу, що пов’язано з тим неповторним смаком, який надає мед деяких страв, роблячи їх екзотичними і неймовірно дорогими.

Склад меду дозволяє говорити про те, що в ньому міститься набагато більше корисних мінералів і вітамінів, ніж в меді будь-якого іншого сорту. Каштановий мед містить у великих кількостях солі марганцю, міді та заліза, а також сахарозу і фруктозу, через що мед особливо корисний любителям цукру, які мають протипоказання до його споживання, наприклад, діабетикам і людям намагаються схуднути.

З огляду на описаних вище властивостей мед на основі пилку і нектару каштана є просто незамінним антисептиком, сприяючи загоєнню будь-яких навіть найскладніших ран, в тому числі і гнійних. Крім того, мед надає прекрасне вплив на організм людей страждають серцево-судинними захворюваннями, проблемами з травним трактом і хворобами, пов’язаними з виділенням жовчі.

Каштановий мед дуже м’який і приємний, тому він не подразнює слизову шлунка, огортаючи його і сприяючи зниженню болю. За допомогою цього сорту меду можна вилікувати навіть застарілий виразкову хворобу і гастрит. Лікують за допомогою каштанового меду також і варикозне розширення вен, підвищують апетит і імунітет, особливо в зимовий час. Постійне вживання каштанового меду підсилює відтік жовчі з організму, а значить, покращує його роботу і сприяє підвищенню інтересу до їжі, у всіх, чий апетит залишає бажати кращого.

Каштановий мед

Вважається також, що за допомогою каштанового меду можна з легкістю вилікувати захворювання нирок і навіть астму. Втім, ефект від меду буде у кожної людини неоднозначний, тому з точністю сказати про те чи лікує мед астму можна, але в цілющі властивості меду щодо простудних захворюваннях сумніватися не варто.

Користь меду полягає ще і в тому, що він є практично єдиним продуктом, який засвоюється організмом в повній мірі, не втрачаючи своїх корисних властивостей навіть після нагрівання, як раз, навпаки, в теплі каштановий мед втрачає гіркоту і стає досить приємним.

Отже, вживання каштанового меду не тільки приємно, але і корисно, тому маючи можливість продегустувати такий цінний і рідкісний продукт, не варто відмовлятися, такого смаку і запаху не можна зустріти ні в жодному іншому сорті меду.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Каштановий мед