Альпійський багатокорпусні вулик

Конструкція легкого і компактного альпійського вулика вперше була представлена ​​на суд бджолярів Росії Роже Делоном. На початку 80-х, після публікації креслень в журналах, у нього з’явилося багато шанувальників. Вулик був визнаний найбільш комфортним і екологічним для розмноження і роботи бджіл. І сьогодні збір врожаю меду з такого вулика перевершує всі мислимі і немислимі результати за кількістю та якістю меду, ніж з вуликів інших конструкцій, так як бджоли знаходяться в ньому практично в природних умовах.

Переваги вуликів Делона і Хомича

Башточка, створена за принципом дупла з дерева, складається з кілька корпусів. У них немає отворів для вентиляції і немає решіток для поділу. По суті, він має нижній один льоток, через який бджоли залітають у вулик, де кружляють, рояться, будують стільники, наповнюють їх медом, згідно їх життя в живій природі. Повітря, що надійшов знизу, нагрівається, потім піднімається вгору, вбирає вуглекислий газ, обтяжується їм, зволожується, опускається і йде назад у вічко.

У зимовий час бджілки займають лише два корпуси. Верх вулика займають стільники з медом. Навесні відбувається переселення матки для відкладання яєць в інший корпус, в іншому простір вулика бджоли відкладають мед.

Альпійський багатокорпусні вулик

Мікроклімат у вулику, який регулюється повітряним прошарком – подушкою вгорі вулика і самими бджолами, не дозволяє їм замерзати. У будиночку немає зайвої вологості, не з’являється цвіль і міль, вулик не перегрівається і не переохолоджується.

Альпійські вулики економічні, компактність їх дозволяє мати не більшу за площею пасіку, а простота виготовлення не вимагає зайвих витрат на будівельні матеріали, взимку вони не потребують утеплення.

Вулики легко перенести і перевезти на інше місце, так як вага їх невеликий. Корпуси і рамки мають достатню міцність, навіть якщо всередині вулика високі продуктивні обертів.

З одного вулика бджоляр збирає понад 20 кг меду, так як в ньому відбувається найбільш ефективний розплід бджіл і їх родин.

Спеціальні рамки сприяють отриманню стільникового меду, не ушкоджуються під час медового відгону, крім того, конструкція вулика передбачає розміщення великої кількості цих рамок.

Альпійський багатокорпусні вулик

Конструкція сучасного Альпійського вулика

1. Дінці.

Виготовляють його з дерева, потім зсередини просочують лляною олією. До нього кріплять прилітну дошку з нахилом в 45 градусів і обладнають летковому щілину. Донці зміцнюють на плінтуса на ніжках висотою 20см від землі. Сумний варіант замінюють щороку.

2. Корпуси майструють з дерева у вигляді скриньок без дна розміром 30Х30. На стінки встановлюють гребінки з металу, на них рамки, з проміжним відстанню. Елементи корпусу поступово нарощують.

3. Рамки . Кращий варіант деревини для рамок – дуб. Рамок зазвичай буває 8. Є рамки з чорної сталевим дротом, закріпленої на планці. Або рамки з дерева. Вони можуть бути з вощиною або без неї, тоді бджілки будують стільники з воску самостійно.

4. Годівниця прикриває відсіки і складається з 4 стінок, перегородки для бджіл, в якій 2 проходу, стійки, малої кришки і денця. З стійки бджілки підживлюються сиропом. А на денці годівниці утворюють прополіс.

5. Кришка вулика служить захистом від несприятливих умов, щільно і міцно фіксується затискними рамками.

У комплектацію вулика включаються також касета для збирання молочка маток, на ній утворюються маточники. Сітка, яку кріплять до касеті для переселення бджіл. І затискні рамки для фіксації.

Башточка вулика зазвичай збирається поступово. Навесні вулик складають з 2 корпусів, потім збирають третій і ставлять його між 1 і 2, потім нарощують до 1,5 метра.

Освіта меду відбувається в 1 – 5 корпусах. Важливо вчасно відкачувати мед і правильно переставляти і прибирати корпусу, щоб бджоли не переносили мед з корпусу в корпус.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Альпійський багатокорпусні вулик