Падевий мед

У непогожі холодні дощові дні і тижні, в періоди тривалої посухи рослини припиняють виділення нектару, або утворюють його в мінімальній кількості. Ось тоді – то зголоднілі бджоли і починають збирати падеві солодкі медовий виділення нирок і листя хвойних і листяних дерев, а так же комах.

Цукристі “роси” модрин, смерек, яблунь, слив дарують людям падевий рослинний мед. А перероблені листоблошки, попелиць і Медведков рослинні соки бджілки перетворюють в тваринний натуральний мед

Падеві меди корисні для людини, але отруйні для харчування бджілок. У більшості країн світу падевий мед цінуємо більше, ніж квіткові. У нас він поки не отримав високого визнання.

Падевий мед

Властивості меду

Падевий мед такий же солодкий, як і квітковий, тому що бджоли збирають нектар з паді, в якій не менше 4% цукру. Дуже рідко мед має гіркий або неприємний кислий присмак. Виключно чистого, без домішок, падевого меду не існує. Мед завжди змішаний, з елементами квіткового пилку і нектару. Найціннішим падевий медом визнається той, який зібраний з хвойних дерев високо в горах.

У меді з паді сконцентровано в 3 рази більшу кількість азотистого речовини і мінеральних сполук, ніж в квіткових. Крім того, в ньому висока концентрація природних активних фітонцидів. Мед має невисоку кислотність і відрізняється підвищеним вмістом калію і мелітози. У ньому понад 20 незамінних рідкісних амінокислот, багато ефірних речовин і біологічного активної речовини ацетилхоліну. На жаль, він не відрізняється стійкістю, гігроскопічний, схильний до швидкого закисання.

Як розпізнати падевий мед

Колір його знаходиться в повній залежності від місця збору нектару. Якщо він зібраний з ялин і ялиць, то мед зовсім світлий. Мед, зібраний пчелками з беріз, осик, верби буває непривабливого коричневого – зеленого кольору.

Нектар змішаних дерев утворює майже чорний мед. Але найчастіше у падевого меду оранжево – жовтий відтінок. Консистенція його підвищеної щільності і в’язкості. Але мед буває і тягучим, як сироп, або дуже густим, як дьоготь. Він тривалий час не розтане в роті, що обумовлено підвищеним числом декстринів.

Продукт має помірну солодкістю і залишає гірке післясмак. Аромат може бути сильним, дуже слабким або пахнути паленим цукром.

Кристалізація продукту утворюється дуже повільно, при цьому утворюється великий відстій рідини, або він може не відбутися зовсім.

Падевий мед є отрутою для бджіл

Строго заборонено залишати такий мед на зиму для харчування бджіл, вони загинуть від токсикозу. Дуже корисні для людини мелітоза і мінеральні речовини падевого меду для бджіл є сильною отрутою.

Мелітоза здатна повністю закристалізуватися зимовий запас меду, а мінеральні елементи переповнять кишечники бджілок, викличуть збільшення суперечка одноклітинних паразитів, бджоли захворіють нозематозом або варроатозом, і загинуть. Крім того, падь може містити речовини, які не засвоювані бджолами, що порушують їх обмін речовин.

Цілющі елементи меду

Амінокислоти, мінеральні речовини, ферменти, що містяться в меді в підвищеній кількості, дозволяють швидко вилікувати різного роду анемії, серцево-судинні хвороби та склерози. Особливо корисно вживати його дітям, які страждають від недокрів’я.

Падевий натуральний мед життєво необхідний для всіх, хто переніс операції, великі втрати крові або важкі хвороби. Мед незамінний при лікуванні стресів, безсоння, як заспокійливий засіб. Застосовують мед при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, а також для підвищення імунітету.

У лікувальній косметології його цілющі біологічні властивості широко використовується для оздоровлення шкіри у вигляді медових обгортань, масок і масажів.

Падевий мед1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Падевий мед