Лікувальні властивості прополісу і застосування його в медицині

Лікувальні властивості прополісу і застосування його в медицині Прополіс – речовина по консистенції схоже зі смолою, виробляється робочими бджолами після завершення збору меду, приблизно в серпні-вересні місяці. Медоносні бджоли відправляються в сади з фруктовими деревами і збирають з бруньок і кори в’язку суміш, що нагадує клей, який вони переробляють за допомогою наявних у них травних секретів, щоб використовувати для закладення дрібних дірочок у вулику. Чим більш крихким здасться бджолам вулик, тим більше прополісу вони зберуть, тому деякі бджолярі спеціально проробляють дрібні дірки в вулику, щоб спровокувати комах на збір прополісу, який користується великим попитом в медицині.

Лікувальні властивості прополісу і застосування його в медицині Вперше думка про лікувальні властивості, якими володіє прополіс з’явилася ще в давнину, саме тоді перші медики, спостерігаючи за діяльністю бджіл з облаштування вулика побачили, що за допомогою в’язкої суміші бджоли не тільки зміцнюють свій вулик, а й очищають і дезінфікують стільники, перш ніж відкласти в них яйця. Крім того, що потрапили у вулик бджоли-одинаки, які крадуть яйця і мед, і спіймані на місці злочину також піддавалися обробці сумішшю прополісу, через що трупики бджіл не могли розкладатися, а всі наявні шкідливі бактерії знищувалися. Бджоли покривають тонким шаром прополісу не тільки стінки, а й вхід у вулик, проробляючи величезну роботу, але, тим не менш, захищаючи мешканців вулика від проникнення інфекції ззовні. Так медикам стало відомо про бактерицидні властивості прополісу. Зовні свіжий прополіс нагадує густе місиво червоно-бурого, або коричневого кольору, з часом колір прополісу змінюється і стає зеленувато-бурим. Сам по собі зібраний з дерев клей не має цілющих властивостей, йому їх надають бджоли, після чого в прополісі виникають такі активні речовини як флавоніди, кислоти органічного походження, пилок і ефірні масла. Загальна маса пилку досягає 5-6 відсотків, але і настільки мала кількість надає йому неперевершені цілющі властивості. За рік з одного вулика збирають близько 50-100 грам прополісу. Прополіс є природним антибіотиком, застосування якого не тільки руйнує шкідливі бактерії, але і не робить побічних ефектів на організм, стимулюючи роботу імунної системи. після чого в прополісі виникають такі активні речовини як флавоніди, кислоти органічного походження, пилок і ефірні масла. Загальна маса пилку досягає 5-6 відсотків, але і настільки мала кількість надає йому неперевершені цілющі властивості. За рік з одного вулика збирають близько 50-100 грам прополісу. Прополіс є природним антибіотиком, застосування якого не тільки руйнує шкідливі бактерії, але і не робить побічних ефектів на організм, стимулюючи роботу імунної системи. після чого в прополісі виникають такі активні речовини як флавоніди, кислоти органічного походження, пилок і ефірні масла. Загальна маса пилку досягає 5-6 відсотків, але і настільки мала кількість надає йому неперевершені цілющі властивості. За рік з одного вулика збирають близько 50-100 грам прополісу. Прополіс є природним антибіотиком, застосування якого не тільки руйнує шкідливі бактерії, але і не робить побічних ефектів на організм, стимулюючи роботу імунної системи.

Лікувальні властивості прополісу і застосування його в медицині Головною особливістю прополісу є те, що використовувати його можна як окреме самостійне ліки, так і, включаючи до складу інших лікарських засобів, завдяки чому прополіс є активним компонентів більшості препаратів для боротьби з герпесом. Прополіс також використовується при лікуванні захворювань фізичного і психологічного властивості, якими страждають літні люди.

Прополіс ефективний при лікуванні захворювань шкіри і слизових оболонок, тому використовується в багатьох препаратах для лікування ангіни, гаймориту і фурункулів. До речі кажучи, хвороби пов’язані з проблемами сечового міхура і нирок також лікують з використанням ліків на основі прополісу. Лікує прополіс і хвороби суглобів, сприяючи зниженню тертя між суглобовими головками. Важливо також і те, що прополіс відносять до ліків, на які у більшості людей не виникає алергії, а можливі алергічні реакції вкрай рідкісні і небезпека від їх виникнення набагато менше, ніж від алергії на інші ліки. Отже, приймати прополіс дуже важливо і потрібно всім людям, у яких спостерігаються хоч якісь проблеми зі здоров’ям, оскільки цілющі його властивості вивчені не до кінця, а значить, від цих ліків можна очікувати приємних сюрпризів.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Лікувальні властивості прополісу і застосування його в медицині