Ріпаковий мед

Пчілки добувають ріпаковий мед з медоносної кормової рослини – ріпаку. Жовті і дрібні рапсові квітки містять дуже багато пилку, тому бджолярі одержують з рослини не тільки велика кількість меду, але і запасаються корисною пилком для годування бджолиних сімей.

У Росії ріпак цвіте і при вологій прохолодній погоді, з останніх чисел травня до кінця червня. На Україні мед збирають з квітня по травень. Ріпак ярий породи зацвітає в серпні, тому бджолярі мають можливість отримати другий медовий збір. За добу бджоли можуть принести з гектара бур’янистої пустки 8кг меду, а з гектара засіяного поля – 80 або 100 кг.

Ріпаковий мед

Якісні показники ріпакової меду

Унікальний ріпаковий мед високим вмістом елемента Бор, який стабілізує роботу щитовидних залоз. Крім того, мед з ріпакової нектару прискорює регенерацію будь-яких кісток і тканин людини.

Колір свіжого ріпакової меду злегка жовтий або білий, прозорий, аромат слабкий квітковий, ніжний, дуже приємний. Смак його терпкий, солодкий, трохи нудотний, нагадує гірчицю. Ріпаковий мед кристалізований маєкремовий білуватий колір, або з сірим відтінком.

Глюкози в його складі більше 50%, води 17- 19%, інвертованих цукрів – до 82%, декстринів – більше 7%. Він відрізняється низьким вмістом мінеральних речовин і високим числом і кількістю біологічних активних елементів. Містить дуже значущі ферменти і вітаміни, особливо багато в ньому аскорбінової кислоти.

Мед не тане в роті, погано розчинний у воді, консистенція його дуже густа. Він неймовірно швидко кристалізується, утворюючи великі білі кристали прямо в стільниках, тому бджолярі намагаються викачати не пізніше 24 годин після наповнення сот. Кристалізація в банках настає тижні через 3 – 4.

Мед при неправильному зберіганні може швидко закисати. Рекомендується тримати його в темряві, без доступу повітря і світла.

Ріпаковий мед для домашньої аптечки

Медом з нектару ріпаку можна значно полегшити токсикоз у вагітних жінок. Ложечка меду зніме нудоту. Він не викликає алергічних проявів.

Мед є чудовим засобом для зміцнення імунної системи, він тонізує, підвищує розумову і фізичну здатність людини.

При щитовидних хворобах, гормональні порушення, в тому числі при клімаксі, застосування меду обов’язково полегшить хворобливий стан.

За допомогою меду можливе підвищення потенції у чоловіків, його застосовують і для комплексного лікування безпліддя у жінок.

Мазі, в складі яких є ріпаковий мед, з успіхом застосовують для загоєння діабетичних інфікованих виразок. У більшості випадків мед заліковує рани набагато швидше, ніж штучні антибіотики.

Ріпаковий мед

Медом з ріпакової нектару змащують кровоточать ясна, рани на шкірних покривах, так як він може стимулювати швидку регенерацію пошкоджених тканин і прискорює ріст нових. З метою омолоджування його застосовують в косметологічних центрах.

Мед застосовують для лікування шлунково-кишкового тракту, він здатний загоювати виразки, відновити слизову шлунка і кишечника. Його використовують для позбавлення від ентериту, гастриту, запорів.

Ріпаковий мед допомагає при серцевих і судинних проблемах: при гіпотонії і гіпертонії. При дистрофії серцевого м’яза, інфаркті. Доведено користь меду у відновленні пружності гладких серцевих м’язів. Його потрібно приймати для якнайшвидшого зрощення кісток у випадках переломів.

Рапсовим медом вирішують проблеми печінкової і ферментативної недостатності, а так само селезінки, він покращує функцію відновлення кровотворення.

Рекомендується його застосування при ожирінні, так як мед покращує обмін вуглеводів.

Пилок, яка у величезній кількості збирається бджолами, неминуче потрапляє в мед, посилюючи його цілющу дію. Крім того вона дуже корисна для бджіл.

Як вибрати якісний мед

Щоб не купити фальсифікований продукт, купувати ріпаковий мед треба у знайомих або у бджолярів. Зазвичай справжні пасічники торгують не тільки медом, а й іншими продуктами: пергою, пилком, прополісом, маточним молочком.

Не можна брати мед, який продається або зберігається в металевих ємностях. Такий мед може викликати отруєння.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Ріпаковий мед