Хімічний склад меду

Хімічний склад меду

Мед, зібраний з різних видів рослин відрізняється за всіма відсотковими показниками вмісту корисних речовин, але життєво необхідні активні елементи містить кожен вид меду.

Якісний і хімічний його склад і біологічна цінність знаходяться в повній взаємозв’язку з видами рослин, грунту і клімату їх зростання. Крім того, великий вплив на якісний склад меду роблять наступні фактори: час його заготівлі, способи відкачування і термін зберігання.

Унікальність структури меду

Мед багатий вуглеводами, органічними кислотами, ферментами, білками, амінокислотами. Він містить мінеральні речовини, вітаміни природні бактерицидні елементи фітонциди, гормони, ароматичні і фарбувальні елементи, алкалоїдні речовини і воду.

Всього, на думку вчених, в меді налічується понад 300 унікальних корисних компонентів. Склад їх і процентний вміст практично однакові по відношенню до складу крові. Саме тому мед є унікальним дієтичним продуктом для харчування людини.

Вуглеводи. Будь-мед – це, перш за все, легкозасвоювані вуглеводи. В середньому 36% з них – глюкоза, і близько 40% – фруктоза, вони становлять приблизно 95% сухої речовини, повністю засвоюються, потрапляють в кров практично без витрати енергії: з 100 г меду організм отримує 330 ккал. Сахарози в меді небагато – до 2%, середня кількість декстринів – 1 5%, Вміст фруктози і глюкози в різних сортах меду не однаково. У гречаному – приблизно 35% глюкози і 40, 3% фруктози, а в акацієвим – 36% глюкози і 40, 4% фруктози.

Ферменти . У меді виявлені діастаза, інвертаза, і ще багато значущих ензими, позитивно впливають на прискорення загального обміну речовин. Наявність їх в складі продукту підтверджує натуральне походження меду, тому що ферменти потрапляють в його вміст з пилком або у вигляді виділень бджіл. Білкових речовин в ньому знаходиться 0,06 до 1%, мед падевий містить до 1,8%.

Кислота органічна і неорганічна. У меді багато яблучної, лимонної, щавлевої, винної та інших кислот, які сприяють нормалізації кислотності і підвищують імунітет організму. Зміст їх – від 0,5 до 550 мг в 100 р

З медом в організм обов’язково надходить частина пилку, яка особливо багата рослинними ферментами і вітамінами. Мед має ростовими елементами, що підвищують життєвий тонус.

Мінеральні речовини. Мед містить макроелементи: кальцій і магній, залізо і сірку, натрій, фосфор і йод. Він багатий мікроелементами: цинком, міддю, бором, хромом, марганцем, свинцем і ще безліччю. Кількісний склад елементів меду є рівноцінним наявності їх в плазмі людської крові Їх більш ніж 40 видів, кожен з них життєво необхідний організму. Число їх у зрілому продукті від 0,005 до 0,832%.

Вітаміни . Комплекси груп В, К, С, Е, А, якими дуже багатий мед, забезпечують регулювання обмінних процесів, оберігають від авітамінозу або повністю виліковують його. Нормалізують роботу нервової системи. Позитивно впливають роботу всіх органів людини, особливо на органи кровотворення і кровообігу. Головна особливість вітамінів меду в тому, що вони зберігають активні біологічні властивості в незмінному вигляді багато років і практично не руйнуються.

Вода. Вологість меду прямо пов’язана зі зрілістю, вона важливий показник якості. Показники становлять 15-21,2% і, як правило, пов’язані зі зрілістю меду, від вмісту в ньому цукрів, від погодних умов збору та інших умов обробки. Підвищена вологість сприяє появі медового бродіння і подальшої його псування.

Хімічний склад меду

Ефірні масла меду і його фарбувальні елементи.

Вони надають меду аромат і смак тих рослин, звідки зібрано. Фарбувальні пігменти дарують темний або світлий відтінок. Всі вони також біологічно активні і позитивно впливають на життєві процеси.

Меди квіткові: липовий, акацієвий, бавовняний завжди світлого кольору, можуть бути і білого кольору, насиченість їх калоріями менше, ніж мед гречаний, каштановий і вересковий. Він містить мінеральні речовини, вітаміни природні бактерицидні елементи фітонциди.

Будь-мед, завдяки виключно корисного хімічним складом і високою калорійністю, має здатність відновлення організму під час хвороби і після неї за рахунок підвищення імунітету і регенерації всіх клітин і тканин. Він вбиває мікроби, бактерії, грибки і очищає організм від отрут.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Хімічний склад меду