Липовий мед

Мед один з найцінніших продуктів природного походження, що володіє не тільки найціннішими смаковими, але і лікувальними властивостями, з огляду на які його широко застосовують в медицині для лікування більшості простудних, шкірних і кишкових захворювань.

Липовий мед

Особливу цінність представляє собою липовий мед, з яким жоден з наявних на сьогоднішній день сортів меду непорівнянний за смаковими, поживними і лікувальними якостями. Мед з липи має цілу низку, що приносять людському організму незрівнянну користь ферментів, в тому числі, таких як: пероксидаз, каталаз і ліпаз.

Квіти липи настільки приємно пахнуть і містять настільки велика кількість пилку, що з одного дорослого дерева можна отримати за один період цвітіння не менше 15 кілограм чистого меду, за умови близького розташування бджолиних вуликів.

Липовий мед

Липовий мед в медицині і косметології

Липовий мед сприяє значному підвищенню імунітету, завдяки чому організм виявляється надійно захищеним від будь-якого роду простудних і запальних захворювань. Липа, заварена в вигляді чаю, є прекрасним засобом для зниження температури, а липовий мед і зовсім незамінний при високій температурі. Крім того до корисних властивостях меду з липи додається також і його здатність впливати на виділення поту, що безпосередньо пов’язано з процесом лікування організму від застуди.

Липовий мед допомагає людям, що страждають від безсоння, нежиті, бронхіту і авітамінозу.

Для того щоб мед зберіг всі властиві йому корисні властивості його необхідно зберігати при кімнатній температурі і вживати з теплим чаєм і молоком. У холодильник мед на зберігання поміщати не варто, оскільки він поступово втратить всю свою користь, так само не слід вживати мед з гарячими напоями – чаєм, вином.

Липовий мед

Крім того, що мед застосовується в медицині, йому знайшли широке застосування в косметології, використовуючи мед для нанесення масок на шкіру. Медові маски сприяють зменшенню запальних процесів, служать прекрасним засобом для очищення шкіри і загоєння наявних на ній ранок, екзем і гнійників.

Липовий мед необхідно регулярно споживати хоча б в невеликій кількості людям, що страждають перевтомою і надлишком стресових ситуацій вдома і на роботі. Мед діє на організм як таблетка радості, додаючи сил і енергії, навіть тим, хто відчуває смертельну втому. Мед знімає накопичилася за день роздратування, нормалізує сон, робить його здоровим і приємним, тому на ніч рекомендується з’їдати не менше 1 чайної ложечки меду.

Вибираємо мед правильно

Якісний мед знайти зовсім не просто, але можливо, якщо віддавати перевагу не тому, що виглядає свіжо і приємно, а зацукровані практично твердому меду, який рідко можна зустріти в магазині. Важливо пам’ятати, що рідким мед буває тільки протягом декількох тижнів після збору, тобто в травні-червні купити смачний і корисний липовий мед в рідкому вигляді можна, але ближче до серпня-вересня липовий мед зацукровується, в чому немає нічого страшного, оскільки ні смаку, ні якості він не втрачає.

Побачивши ж на прилавку в листопаді місяці рідкий мед з табличкою липовий, варто пройти мимо, швидше за все це штучний продукт, в якому, природно, немає нічого корисного. Це може бути також і розтоплений мед, в якому, на жаль, не збереглося ні смаку, ні цінності для здоров’я. Топлений мед не має тих корисних властивостей, якими володіє зацукровані, тому купувати його точно не слід. Якщо ж куплений мед не топитися і практично не пахне, то його швидше за все зробили не з пилку і нектару, а з зацукрованого сиропу, який спеціально розставляють в ємностях навколо вуликів, коли в полях немає достатньої кількості квітів.

Отже, липовий мед вкрай корисний людині, але вибирати його потрібно не за зовнішнім виглядом, а по запаху і смаку, немає нічого поганого в зацукровані меді, що всього лише говорить про його якість.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Липовий мед