Сорт сливи “Стенлі”

Сорт сливи Стенлі

Стенлі (вона ж Стенлей) – слива, яку вивели в Сполучених Штатах. У нас вона швидко отримала визнання, проте вирощують її поки тільки в південних районах Росії і Північного Кавказу. Хоча, і більш прохолодний клімат вона перенесе. Зате там, де цей сорт вже випробуваний, спектр її застосування надзвичайно широкий.

Саме цей сорт використовують для виробництва чорносливу. А так же, джеми, варення, компоти – неможливо придумати продукцію зі слив, де б Стенлі не зарекомендував себе найкращим чином.

Зовнішній вигляд

Слива Стенлі має прямий, темно – сірий стовбур, який переходить в яскраву, круглу, негусто крону.

Стовбури молодих пагонів пофарбовані в сизий, темно – малиновий колір, гладкі, що не покриті опушенням. Є колючки, але вони розташовані не часто.

Листя овальне, ближче до круглих, з яскраво вираженою, загостреною верхівкою, мають яскраво зелене забарвлення. Розташовані на гілці не густо. Нижня частина листа не густо покрита повстяним опушенням.

Міжвузля знаходяться на відстані один від одного, приблизно, 3 см.

Характерні особливості сорту

Форма самого плоду відрізняється нерівнобічні, плід не схильний до розтріскування, має фіолетовий колір, зверху покритий нальотом.

Шкірочка сливи тонка, м’якоть щільна, жовтого кольору, має невелику кислинку, відчувається переважання цукру.

Сорт дуже ароматний, з великими плодами.

Дуже добре відділяється кісточка від м’якоті.

У період плодоношення сорт входить в віці 3 4 років. З цього віку Стенлі регулярно дає щедрий урожай.

Цей сорт дуже рано починає цвісти, приблизно, в середині квітня. Вся крона покривається великими квітами білого кольору. Бутони розташовуються на довгих черешках, мають дуже багато тичинок.

Стенлі має високу ступінь самоплодності, тому може приносити багато плодів навіть тоді, коли запилювачів немає.

Незважаючи на раннє цвітіння, плоди дозрівають тільки до вересня. Основний збір врожаю відбувається саме в цей місяць.

Цей сорт сливи досить стійкий до холодів, добре доглянуте дерево здатне перенести заморозки понад – 30 градусів.

Сильну і тривалу посуху переносить погано, як, втім, і багато інших сорти. У такі періоди їй потрібно полив. Це і зрозуміло – плодове дерево зобов’язане не просто вижити, але видати хороший урожай, а без води це неможливо.

Те ж саме можна сказати і про підгодівлі. На родючому грунту рослина зможе показати всі свої максимальні можливі, в той час, як бідні грунти приведуть до зменшення врожаю і знизить смакові якості плода.

Сорт сливи Стенлі

Догляд

Після посадки саджанця (а садять його на сонячному місці, в удобрений грунт, уникаючи протягів), ретельно спостерігають за поливом. Деревцю, особливо, якщо це молода зливу, обов’язково потрібна волога. Однак, і застій води може виявитися для її корінців згубним.

Щоб уникнути випаровування потрібної вологи, а, так само, для захисту від бур’янів, пристовбурні кола сливи мульчують.

Було б непогано вкутувати стовбур молодого дерева (та й дорослого теж) ялиновим гіллям або будь-яким світлим матеріалом. Це захистить кору дерева від гризунів, запобіжить розтріскування, а влітку вбереже від опіків.

Дуже важливо додавати в грунт необхідні мінеральні та органічні речовини, тобто, підгодовувати плодове деревце. Варто враховувати, що в момент посадки грунт був досить удобрена, тому починати регулярні добавки потрібно тільки на другому році вегетації.

Дуже важливо оберігати сливу від шкідливих комах. Вони не тільки витягають всі сили з листя і гілок дерева, а й істотно псують весь урожай. Та й сил на рясне плодоношення у рослини може не залишитися.

Якщо дотримуватися цих нескладних правил, сорт Стенлі здивує розкішним урожаєм.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт сливи “Стенлі”