Сорт картоплі “Беллароза”

Сорт картоплі Беллароза

Без перебільшення можна сказати, що Картопля-найчастіший гість в наших тарілках. Кожна господиня знає десятки рецептів страв з цього коренеплоду. Але ось таке ж велика кількість сортів не знають навіть досвідчені городники.

Беллароза – новий сорт, який вже встиг полюбитися тим, хто регулярно і зі знанням справи займається посадкою цього овоча. А ті, хто ще не встиг познайомитися з цим сортом, мають можливість прямо зараз виправити це упущення.

Що собою являє Беллароза

Крім своїх основних якостей (врожайність, смакові якості), Беллароза відрізняється особливою декоративністю. Кущі мають дуже приємний, здоровий вигляд. Великі листи, міцні пагони, які досягають 75 см., Соковита, зелена забарвлення – все це радує око.

Під час цвітіння кущі покриваються суцвіттями червоно фіолетового кольору.

Цікавий момент – нерідко відбувається так, що цей сорт не зацвітає. Це, здавалося б, зовсім не добре, адже відсутність квітів – показник не повного розвитку рослини, захворювання, без цвітіння і урожай не визріє. Такі переживання марні.

Відсутність суцвіть – одна з особливостей цього сорту, а пояснюється вона просто – картопля настільки активно, рано і дружно розвивається, що на дозрівання суцвіть не завжди вистачає сил. А якщо квіти і з’являються, то при температурі вище 22 градусів, вони можуть опадати.

Однак, на якості та кількості картоплі це майже не позначається.

Під кожним кущем дозрівають від 7 до 10 бульб.

Один кущ дає 7-10 майже однакових великих бульб.

Бульби мають колір від темно-червоного, до світло – рожевих відтінків. Кожен коренеплід округлої форми і масою від 100 до 210 гр. Бувають рекордсмени і до 800 гр.

Шкірочка трохи шорстка, дрібні оченята.

При розрізі видно м’якоть плода жовтого кольору або кремового.

Характеристика сорту

Цей сорт вважається дуже скоростиглим. З моменту посадки до повного визрівання їй може вистачити 60 днів. Тому в районах з теплим кліматом збирають два врожаї від цього сорту.

Сорт не тільки дуже ранній, але і рясний, а так же, дуже надійний через свою невибагливість. Беллароза безболісно переносить посушливе літо, не вимоглива до поливу та складу грунту. А це важливо при посадках на великих територіях.

Незважаючи на таку стійкість до несприятливих умов, цей сорт зберігає найкращі смакові якості коренеплодів. При варінні картопля не розчиняється у воді, має середню крихкість, зовсім не водянистий.

Дуже цінний сорт стійкістю до захворювань. Беллароза, практично, не хворіє фітофторозом, раком, не покривається гниллю, не боїться нематоди, парші та чорної ніжки. Бульби здорові, без чревоточін і плям, і зберігаються в такому вигляді весь період зберігання.

Ранні сорти погано вилежується час від врожаю до наступного збору, але Беллароза цієї легко вдається. Це можна пояснити тим, що картопля володіє відмінним здоров’ям і стійкістю до пошкоджень.

Догляд

Сорт картоплі Беллароза

Звичайно, цей сорт має безліч цінних для городника якостей. Однак, щоб ці плюси проявилися максимально, за рослиною потрібно доглядати.

Велике значення для сорту має розпушування. Це і зрізання бур’янів, і насичення грунту киснем. Після дощів, як правило, грунт висихає і стає міцною кіркою, через яку кисень не може проникнути в грунт.

Беллароза не вимагає частого і рясного поливу, їй цілком може вистачити тієї вологи, яка надходить разом з дощами, але для щедрого врожаю їй потрібні підгодівлі. Для цього під час посадки прямо в лунки засипають всі необхідні добрива. Особливо цього потребує посадковий матеріал, який висаджують в піщані і супіщані грунти.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт картоплі “Беллароза”