Сорт картоплі “Невський”

Сорт картоплі Невський

Картопля, міцно увійшов в меню буднів і свят. Без нього, практично, не обходиться жоден день. Тому зрозуміло, наскільки важливе значення має урожай цього овоча. Городники витрачають масу зусиль, часу і здоров’я для того, щоб отримати гарну віддачу. Але, на жаль, цього не завжди буває достатньо. Не меншу роль в отриманні щедрого результату грає сорт посадкового матеріалу.

Зараз власники городніх ділянок вже не працюють по-старому. Вони вивчають нові сорти, вибирають ті, які найбільше підходять по грунтових і кліматичних умов і тільки з цими сортами починають посадки. Звичайно, сорти воліють стійкі до захворювань, рясні, з хорошими збереженими характеристиками.

Саме тому став таким улюбленим сорт Невський.

Характеристика

Виведений цей сорт вітчизняними селекціонерами, а це значить, що враховувалися всі особливості кліматичних зон. Тобто, саме в наших районах ця картопля буде приносити найбільш щедрі результати з меншими витратами сил і часу.

Ця рослина з невисокою, але потужної бадиллям, соковитого, зеленого кольору. Білі квіти розпускаються дружно, рясно, але саме цвітіння недовго. Невскій – картопля ранне – середнього дозрівання.

Форма бульб у Невського сорти овальна, шкірка жовто коричневого кольору, гладка.

В середньому, з сотки можна зібрати до 500 кг цього овочу, а при особливо ретельному догляді і того більше. На зрізі біла, трохи жовтувата. При розрізуванні довго зберігає свій колір, не темніє.

Вага однієї бульби від 100 до 130 гр. А під одним гілкою можна знайти від 9 до 15 бульб, причому, всі вони рівні, приблизно однієї ваги. Смакові якості чудові. Підходить для, практично, будь-якої страви. Чи не водянистий, що не розварюється.

На весь період зростання відзначений, як дуже стійкий сорт до погодних умов – не боїться посухи, на рясні дощі не відповідає гниттям.

У плані захворювань теж зарекомендував себе з хорошого боку. Мало сприйнятливий до чорної ніжки, до раку і алтернаріозу. Правда, від нематоди, парші та фітофторозу рослина слід оберігати.

Дуже цінний ще й тим, що має прекрасну лежкостью – він довгий час не проростає і зберігає свої відмінні якості, практично, до нового врожаю, нітрохи не поступаючись в цьому навіть пізні сорти.

Сорт картоплі Невський

Посадка Невського

Для найвищого врожаю необхідно правильно вибрати і підготувати грунт, приготувати посадковий матеріал і грамотно посадити картоплю.

Для висадки відбираються бульби середніх розмірів і замочують в марганцівці на 2-3 хвилини.

Невський картоплю садять цілими плодами, не розрізаючи їх. Картоплини пророщують при температурі + 18 градусів, не допускаючи дуже довгих пагонів, так як паростки занадто ламкі, є небезпека, що великі паростки травмуються. Щоб паростки НЕ паростки не переростає 10-12 см, пізніше, їх варто помістити в більш прохолодні умови, що допоможе не тільки припинити ріст пагонів, але і загартувати майбутні посіви.

Грунт, в ідеалі, повинна бути легкою і розташованої на сонячному місці (картопля різних сортів віддає перевагу саме таким). Якщо ділянка обраний вірно, то на цьому ж місці можна сорт три роки поспіль.

З огляду на досвід городників, картопля коштує висаджувати в місцях, де раніше ріс овес, хороші результати будуть і після капусти, моркви, кукурудзи, буряків або часнику. А ось пасльонові будуть небажаними попередниками для цієї культури.

Навесні, після того, як зійде сніг (а ще краще, не чекати, а самим розгребти снігові ділянки для кращого і якнайшвидшого прогрівання ділянки), необхідно підгодувати посадкову територію гноївкою, компостом, пташиним послідом або торфом, після чого перекопати.

Після попередніх підготовок слід приступати до посадкам.

Тут дуже важливо визначити оптимальний час висадки, тому як висадка в холодний грунт і пізні посадки знижують урожай наполовину. Найкраще садити картоплю, коли грунт прогріється на 7-8 градусів.

Сам процес висаджування городникам відомий – на штик лопати викопується ямка, куди засипаються добрива, і викладається бульба. Тут же посадки засипаються землею.

Зійде картопля вже через 2-3 тижні.

Догляд

Найпершим умов для отримання щедрого врожаю будь-якого овоча є прополка. Вириваючи бур’яни, рослини не тільки забезпечується необхідне сонячне освітлення і грунтову простір, але і відбувається розпушування грунту, що для картопляних посадок важливо.

У період цвітіння, при відсутності природних опадів, посаджений потрібно поливати 1-2 рази в тиждень (в жарку пору доби полив будь-яких рослин неприпустимий).

Після того, як з’являються перші сходи, картопля підгортають. Іншими словами-обсипають рослина грунтом, щоб розм’якшити її і насичуючи грунт киснем.

Після того, як гілки досягти 30 см, відбувається друга окучку.

Решта йди проводиться так само, як і за картоплею інших сортів. Зазначається лише те, що при звичайному обробленні цей сорт дає дивовижні результати.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сорт картоплі “Невський”