Ранні сорти картоплі

Ранні сорти картоплі дають можливість городнику збирати 2 – 3 врожаї за 1 сезон. Завдяки досягненням селекціонерів, на сьогоднішній день існує цілий спектр сортів. Вони не стають темними при приготуванні, здатні довго зберігатися і мають чудові смакові властивості. Серед ранніх сортів картоплі виділяють:

    Ультраранні. Чи готові до вживання через 45-60 діб; Ранньостиглі. Чи готові до вживання через 60-70 діб; Середньоранні. Чи готові до вживання через 70 – 80 діб.

Городники воліють вирощувати на своїй ділянці ультраранні і ранньостиглі різновиди картоплі.

Ранні сорти картоплі

Ультраранні сорти картоплі

Ультраранні сортами картоплі, які користуються великою популярністю серед городників, прийнято вважати:

    Алена. Має хорошу жорсткістю. Один плід важить приблизно 90-160 м Аріель. Може зберігатися тривалий час, не втрачаючи при цьому смакових якостей. Здатний дати 2 врожаї за сезон. Імпала. Здатний зберігатися тривалий час без втрати властивостей. 1 плід може досягати 90 – 150 м Каприз. Славиться чудовим смаком. Лазурит. Сорт має плоди з білою м’якоттю. Має високі смакові якості. Вважається видом, у якого бульби утворюються раніше інших. Пріор. Сорт є результатом роботи селекціонерів з Голландії. Здатний дати рясний урожай. Плоди мають подовженою формою. Стійкий до деяких видів шкідників. Фреско. Сорт виведений голландськими селекціонерами. Має високі смакові властивості. Різновид володіє гладкими бульбами. Наділений високою стійкістю до деяких видів шкідників.

Ранні сорти картоплі

Ранньостиглі сорти картоплі

Не всі городники віддають перевагу ультраранні різновидів картоплі. Деякі вважають за краще вирощувати на своєму пріусадебом ділянці ранньостиглі види. До встигли заслужити популярність різновидів відносяться:

    Весна. Плоди мають шкіркою рожевого кольору і очками червоного. Сорт цвіте красивими квітками рожевого відтінку. Володіє стійкістю до деяких різновидів захворювань. Весна біла. Плоди рослини мають білу м’якоть і квітки такого ж відтінку. Має високу стійкість до деяких видів захворювань. Жуковський ранній. Різновид володіє рожевими плодами з червоними очицями. 1 плід може важити від 100 до 120 м Каменський. Плоди рослини мають червоною шкіркою. Вони мають подовжено-овальну форму. 1 бульба може важити від 110 до 130 г. Має високі смакові якості. Стійкий до хвороб, однак вимагає спеціальних умов для зберігання. Лідер. Бульби мають жовте забарвлення і володіють дрібними вічками. Плід може важити від 80 до 120 г. Має високі смакові якості. Володіє стійкістю до деяких видів шкідників. Романо. Сорт виведений в Голландії. Володіє шкіркою червоного кольору. Невибагливий. Здатний перенести посуху, однак володіє середньою стійкістю до захворювань. Цвіте погано або взагалі не цвіте. Скороплідний. Має овально-круглі плоди. Санте. Сорт вивели селекціонери з Голландії. Має плоди великого розміру з м’якоттю жовтого кольору. Володіє відмінними смаковими властивостями. Має високу стійкість до хвороб. Удача. 1 плід може важити від 120 до 150 г. Здатний утворювати на 1 кущі по 10 – 12 бульб за раз. Може довго зберігатися без втрати позитивних властивостей. Має високу стійкість до багатьох хвороб.

Ранні сорти картоплі

Ультраспелие і ранньостиглі сорти картоплі можуть використовуватися для повторних посадок на дачній ділянці. Вони здатні дати до 2-3 урожаїв за сезон.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Ранні сорти картоплі