Кінське м’ясо

Кінське м’ясо, як продукт, що вживається в їжу до недавнього часу зовсім не цінувався. І даремно! Коні є джерелом високоякісного і порівняно недорого м’яса. За продуктивності конина не поступається м’ясу великої рогатої худоби. Гарне кінське м’ясо дуже смачне і поживне, важливо лише знати, яку саме конину слід використовувати в приготуванні різних страв, саме в цьому ми спробуємо розібратися.

В першу чергу, необхідно знати, що придатним дли їжі є м’ясо здорового молодняку. Така конина буде володіти чудовими смаковими якостями. Найкраще м’ясо отримують при забої коней, вирощених в постійних табуни умовах. М’ясо молодої, досить щільної коні більш пружне, в ньому присутні ніжні волокна, а також тонкі жирові прошарки, крім цього є і товстий шар зовнішнього сала. Саме така конина має чудовий смак і високу поживну цінність.

Кінське мясо

М’ясо ж дорослих, коней, яких містили в стаєнної середовищі, на постійно однаковому годівлі, за смаковими якостями значно поступається молодняку ​​і для приготування перших і других страв є непридатним. М’ясо старих коней несмачне, жорстке, в ньому відсутні будь-які жирові прошарки і поживна цінність також вельми низька.

Крім цього, при варінні такої конини утворюється велика кількість піни, і бульйон набуває неприємного аромат. Таке кінське м’ясо, тим не менш, чудово підходить для приготування сардельок і сирокопчених ковбас, краківської копченої ковбаси і віденських сосисок, які не дуже жирні, а також тушонки, таким чином, воно прекрасно використовується на виробництві, але для приготування домашньої їжі купувати його НЕ рекомендується.

До речі, кінський жир відмінно перетравлюється людським шлунком, тому він незамінний в раціоні у людей з різними захворюваннями. Крім цього, конина – це найчистіше в природі м’ясо, яке до того ж є гіпоалергенним і прекрасно засвоюється навіть дитячим організмом. У конину міститься велика кількість вітамінів, мінералів і необхідних для людського організму мікроелементів.

Як ви вже зрозуміли, поживна цінність конини у вищій мірі залежить від віку коні, але також тут велику роль відіграє і її вгодованість. Так, якщо поживна цінність жирного кінського м’яса становить 3000 калорій і більш, то середній по вгодованості конини поживна цінність буде дорівнює 2500 калорій, а сухий же менше 1000 калорій. Таким чином, нежирне м’ясо конини може прекрасно застосовуватися в правильному харчуванні.

Варто взяти на замітку, що найсмачнішою частиною туші є нижні 12 пар ребер разом з животом і жировим шаром, тому якщо ви вирішили спробувати кінське м’ясо, то рекомендуємо придбати саме цю частину туші молодий конини.

Кінське мясо

До речі, до цього дня в різних тваринницьких господарствах ведуться суперечки про те, коней якого віку слід здавати на м’ясо, а які годяться для іншого використання. На це питання немає однозначної відповіді, все варто вирішувати виходячи з кожного окремого випадку.

У деяких європейських країнах попит на кінське м’ясо дуже високий. Так, в Бельгії, фермери вирощують лошат на забій відразу ж після відбирання від матері. Французи також дуже люблять кінське м’ясо, а вже в цій країні знають толк в смачній їжі. Англія, Італія, Голландія, Австрія, Швейцарія і Швеція привозять коней на м’ясо з Польщі та інших країн.

У деяких регіонах Росії м’ясо конини також є дуже популярним, крім цього воно любимо жителями Казахстану, Монголії та Киргизії.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Кінське м’ясо