Сорт картоплі “Бриз”

Сорт картоплі Бриз

Картопля – це поживний рослинний продукт. Він став справжнім відкриттям кілька століть назад для нашої країни. У наш час – це одна з головних частин нашого раціону

Бульби містять багато поживних речовин, картопляний сік може вживатися у свіжому вигляді для терапії різних захворювань, також картопля можна використовувати і для різних компресів, масок і аплікацій. Тож не дивно, що селекціонери продовжують шукати все більше нових ще більш продуктивних сортів. Сьогодні мова піде про сорт “Бриз”

Загальний опис

Сорт картоплі Бриз

Картопля “Бриз” був виведений в Білорусії. На даний момент вирощується в багатьох регіонах і країнах. Культура має компактні кущі, висота у них середня. Листя великі, але краю їх не порізані, є тільки невеликий вигин, колір насичений зелений. Цвіте кущ яскравими фіолетово-червоними квітами, самі суцвіття невеликі

“Бриз” відносять до дуже хорошим сортам, завдяки його сортовим показниками. Вирощуватися може як для продажу, так і для малих господарств.

Сортові характеристики картоплі “Бриз”

Сорт картоплі Бриз

    Картопля відноситься до сортів з середніми термінами дозрівання. Форма бульб правильна, овальна, поверхня їх рівна, злегка шорстка. Урожай має відмінний товарний вигляд, що дає можливість даному сорту скласти вагому конкуренцію на овочевому ринку своїм рослинним побратимам. Очки не посаджені глибоко, розташовані рідко, діаметр їх маленький. Усередині бульби мають кремовий світлий відтінок, вгорі які покриває світла коричнева шкура. Вага бульб у сорту хороший. В середньому становить від 100 до 150 грам. Крохмальні в складі “Бриз” – 16%. Бульби мають приємний смак, страви виходять після обробки картоплі злегка солодкуваті. Поживність висока. Під час термічної обробки картопля не втрачає смаку, що не розварюється. “Бриз” селекціонери характеризують як сорт стійкий до захворювань. Так, картопля не вражає рак, мозаїка. Листя на кущах теж не скручуються, що вже доведено на багаторічному досвіді обробітку даного виду картоплі. Єдина хвороба, яка може вражати “Бриз” – це нематода. Тому потрібно стежити за станом надземної частини. При виникненні перших симптомів, потрібно терміново вживати заходів. Характерною рисою сорту є раннє освіту бульб, що дає можливість отримання більш раннього врожаю. Перший молода картопля можна спробувати через 35-50 днів після посадки. Але, звичайно, період вегетації буде в різних регіонах різний, не варто очікувати молодої картоплі так само рано на півночі, як в більш теплих південних регіонах. Тому терміни і числа формування можуть зрушуватися. Сорт добре зберігається і транспортується, тому багато хто воліє його вирощувати для продажу. Урожайність висока. Залежно від регіону і клімату дає урожай від 170 до 400 центнерів з одного гектара. Підходить для вирощування в місцях з малою кількістю опадів. Ще одна важлива перевага сорту в тому, що він невимогливий до грунтів. Картопля дуже швидко пристосовується навіть до умов, далеким від сприятливих. Що дає можливість вирощування на великих територіях, де погода і грунт сильно розрізняються.

“Бриз” по достоїнству заслуговує найвищих оцінок, адже він не толок нагодує, але й дасть можливість заробити на його продажу, при цьому не змусить витрачати багато сил, часу і коштів на його агротехніку.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)

Сорт картоплі “Бриз”