Велика чорна породи свиней

Велика чорна породи свиней

Велика чорна породи свиней

Якщо ви вирішили зайнятися свинарством, то варто звернути увагу на таку породу, як велика чорна. Вона знаменита своєю універсальністю, тобто представлена ​​породна лінія, володіє м’ясо-сальним призначенням своєї продуктивності.

Великі чорні свинки має потужну конституцією і правильними пропорціями тулуба. Тіло свиней цієї породи подовжене. Голова тварини має посередню довжину, величезні вуха, що нависають на очі. Шия з непогано сформованими м’язами, короткого складання і досить сильна.

Грудна клітка достатньої глибини, бочкообразной форми. Спина витягнута, просторого складання з широкою попереком. Окости мають округлені форми, які спускаються до рівня скакальних суглобів. Кінцівки досить міцної статури, копитця міцні, правильного постава. Представлена ​​порода також має і свої недоліки, якщо вивчати уважно екстер’єр, наприклад, схильність шкіри до утворення складок і свіслий зад.

Зрілий хряк великої чорної породи зможе в середньому досягати ваги до трьохсот п’ятдесяти кілограм, а свиноматка до двохсот вісімдесяти кілограм. Вихід м’яса в туші дорівнює п’ятдесяти відсоткам, а сала – сорока відсоткам.

Велика чорна порода відрізняється своїми багатоплідними опоросами. За один опорос може народитися до 12-ти поросят. Рівень молочності становить суму, рівну шістдесяти кілограмів, а то і вище. Приблизно до піврічного віку молодняк, який перебуває на м’ясному відгодівлі, набирає масу в майже сто кілограмів.

Велика чорна породи свиней

Великою популярністю серед завзятих скотозаводчіков користується метод схрещування крупнйо чорної породи свиней з великою білою породою. Результат такого схрещування виходить вкрай вдалим. Збереження отриманого молодняку ​​може збільшуватися, життєздатність зберігатися.

У середніх показниках багатоплідність помісних маток збільшується на 0,5 поросят, вагові показники поросят в відокремлений період піднімаються на один кілограм, на пару тижнів майже коротшає термін відгодівлі. В добу приріст молодняку ​​піднімається в середньому на п’ять-шість відсотків.

Дев’ятнадцяте століття в Англії ознаменувався виведенням представленої породи. Лінія виводилася завдяки схрещуванню аборигенних англійська свиней з довгими вухами з китайськими чорними та неаполітанськими виробниками. На сьогоднішній день Ураїна, Білорусь, Великобританія, багато інших країн і райони активно трудяться над розведенням представленої лінії – чорна велика.

Селекціонери і скотозаводчікі займаються активною цілеспрямованою діяльністю, пов’язаною з цією породою свиней. Для племінного розведення використовуються свині зі справних кістяком, з добре розвиненою грудною кліткою, витягнутим тулубом і з непогано заповненими окостами.

Істотні переваги чорної великої представляють відмінно складена конституція, правильні пропорції тулуба, високі показники багатоплідних опоросів, які досягають до 12-ти поросят за один раз. З явних недоліків можна звернути увагу на недоліки в екстер’єрі тварин, наприклад, як було вже сказано вище, схильність шкіри до утворення складок і свісшім зад.

Через те, що у свині однокамерний шлунок корми, багаті клітковиною, погано перетравлюються. Цим свині відрізняються від ВРХ, а значить, і їх раціони будуть значно різнитися. Найкраще включити в годування концентрати, а зелені і грубі корми краще уникати або давати якомога рідше.

Велика чорна породи свиней

Для свиней оптимальним видом годування буде вологе. В такому випадку, можна згодовувати відходи, овочі, траву, зернові і варену картоплю. Подрібнені зернові суміші в поєднанні з горохової борошном, макухами, вітамінами і мінералами також будуть хорошим вибором для складання раціону.

Сухий тип годівлі може бути причиною розвитку копростазу і уповільнення в прирості. Щоб уникнути таких проблем, потрібно надавати тваринам постійний доступ до питної води. До плюсів сухого годування можна віднести економію вашого часу і сил. Не потрібно буде займатися варінням овочів, тягати важезні відра з їжею. Все, що потрібно, це підготувати зерна, змішати інші інгредієнти і згодувати свиням необхідну норму.
Велика чорна породи свиней