Шкури кіз

Шкури кіз

Шкури кіз

Фермери тримають кіз як для отримання пуху і молока, так і з метою отримання вовни і м’яса. Тому кіз забивати і виробляють шкури. В такому випадку, важливо стежити за шерстю кози протягом всього її життя, розчісувати і доглядати, щоб шерсть завжди залишалася лискучою і гладкою.

Процес обробки шкіри складний і вимагає спеціальних навичок і умінь. Чи не в кожному місті є професіонали, які вміють якісно працювати в цьому напрямку. Багато фермерів навчилися виробляти шкури самостійно. У новачків, можливо, одразу не вийде, потрібна практика.

Шкуру з кози знімати потрібно цільним пластом. Для цього тушу тварини підвішують і розрізають тричі. Перший і другий розрізи – поперечні, третій – поздовжній:

1. розріз йде по нижній частині, у задніх ніг. Від кінця кінцівки ведуть до кінця інший, через анальний отвір. 2. розріз йде по грудині. Від однієї передньої кінцівки, до іншої. 3. розрізають посередині від верхньої частини горла до хвоста, проходячи через грудину, живіт, вим’я кози.

Потім зняття шкури, потрібно тягнути її від м’яса, починаючи від шиї. Бажано робити це руками, щоб не пошкодити, ножем можна зрідка допомагати в важкопрохідних моментах. Все сало має залишатися на тушці. Акуратно обрізати місця у анального проходу і у статевих органів тварини. Відразу після зняття шкури, розтягнути на спеціальній рамі, якщо її немає, то просто розкласти на рівній поверхні, хутром вниз, щоб вона просохла і зберегла форму. Якщо залишилися шматочки м’яса, їх зішкребти ножем. Найкраще виробляти шкуру відразу після зняття, поки вона тепла і м’яка, але така можливість є не завжди, тому її потрібно консервувати.

Перший спосіб – сухосолоному. Для цього на розкладену на рівній поверхні шкуру посипати сіль, по всьому периметру. Скласти навпіл шкірою до шкіри і ще раз і прибрати сушитися.

Другий спосіб – мокросоленими. Також, як і в першому випадку розстелити шкуру міздрею (шкірою) вгору, рясно посипати сіллю, в тих місцях де шкіра найбільш товста, сіль потрібно втирати, надівши рукавички. На одну шкуру кладуть другу і роблять те ж саме. Далі перекласти в темне і прохолодне місце, на 2 – 3 дні. Потім шкури підсолити і згорнути (як у випадку з сухосолоному), просолюється шкури повинні близько 7 діб. Не можна сушити їх під сонцем або заморожувати. Температура для сушки повинна бути близько 20 градусів. Важливо добре Просолов шкури, в іншому випадку, вони можуть заборонити, тоді шерсть буде випадати. За час сушіння шкіра стане жорсткою. Її потрібно буде розм’якшити.

Тривалість цього процесу дня 3, в каструлях і великих чанах. Необхідно робити мездрение, коли підшкірний шар видаляється, який ще залишився на шкурі. Використовують косу і безвихідь. Шкуру кладуть шкірою вгору, гострою косою соскабливают весь верхній шар. Вода для цього процесу повинна бути близько 20 градусів. Розрахувати порцію води можна так: вага шкури в сухому стані помножити на 6. Щоб прискорити процес отмокі і перешкоджати гниття, використовують сіль (близько 50 гр / 1 літр) або кальциновану соду. Далі процедура пикелевание, шкура обробляється розчином сірчана кислота + сіль (9 гр. Сірчаної кислоти на 1 літр води і 60 гр. Солі на 1 літр води). Температура води – 25 градусів. Сіль застосовувати обов’язково, інакше міздря зруйнується від кислоти.

Процес триває близько 12 годин. Після того як висохне шкура, починається процес дублення. У чан додається розчин (температура 35 градусів): 1 літр кип’ячена вода, 3 гр хромовий галун, 10гр гипосульфит натрію, 50гр сіль. Дублення триває приблизно 12 годин на чані, далі віджати і розстелити на рівну поверхню на 7 годин. Коли шкура висохне, починається процес жирування. Приготувати суміш: на 1 літр кип’яченої води – 500 гр. жиру (баранячий, свинячий); 50 гр. риб’ячого жиру, 30мл аміаку (10%). Дану емульсію нанести на міздрю по всій поверхні, просочуватися повинна 7 годин. Шкуру раcтянуть на в довжину і ширину. На завершення, хутро розчесати.

Шкури кіз
Шкури кіз