Годування баранів-виробників

Годування баранів-виробників

Барани-виробники представляють для будь-якого фермерського господарства особливу цінність, оскільки від якості сперми залежить не тільки кількість запліднених маток, а й здатність передачі властивостей породи у спадок. Пам’ятаючи про цю функцію баранів, слід з особливою увагою поставитися до кормової бази, що заготовлюється для цих тварин.

У великих фермерських господарствах, де таких баранів може налічуватися до десятка штук, корм закуповується і привозиться виключно для них. Хороший виробник стоїть дуже дорого, тому фермери намагаються будь-якими способами продовжити не тільки життя барана, але і його здатність до активного статевого діяльності, використовуючи для цих цілей високоякісні екологічно чисті корми.

Годування виробників влітку

З настанням перших теплих днів овець, в тому числі і баранів, виганяють на пасовище, де вони можуть харчуватися звичайним пашею. Випаси, багаті польовими і сіяними травами забезпечують баранів повноцінним харчуванням, практично виключаючи необхідність в штучному годуванні і концентрованих кормах. Кількість концентрованих кормів цей період зазвичай скорочують і доводять до 600-700 грам на голову.

Годування баранів виробників

Крім того, влітку баранів згодовують велику кількість буряків, капусти, коренеплодів, а також бобів і трав. Багато фермерів згодовують баранів велика кількість сіна, але влітку цього краще не робити, по можливості намагаючись замінювати сіно свіжої зеленою травою.

Годування баранів взимку і восени

З перекладом овець на стійлове утримання, кількість поживних елементів в кормі скорочується, чого відносно баранів-виробників допускати ніяк не слід. Взимку щоденний раціон баранів повинен складатися з не менше 40% добре просушеного сіна бобових і злакових трав, 25% соковитих кормів і 45% концентрованого корму.

Кількість і різноманітність корму, який повинен споживати хороший баран не залежить від кліматичної зони, в якій міститися вівці. Взимку один баран за день зобов’язаний з’їдати не менше 2 кілограмів сіна, з них не менше 300 грам бобових трав, а також 2.5 кілограма силосу і 800 грам концентратів.

Головне про що не слід забувати при годуванні баранів виробників – це про важливість дотримання для них суворої дієти. Розжиріли на ситних кормах баран не зможе виробити необхідну кількість якісної сперми.

Годування баранів виробників

Годування баранів під час парування

Приблизно за 2 місяці до передбачуваного случного періоду баранів переводять на особливий режим годування, намагаючись вводити в живильний раціон якомога більшу кількість різноманітних добре поїдаються кормів. В цей час фермери збільшують в раціоні баранів кількість соковитих і зелених кормів, коренеплодів, злакового і бобового сіна. Особливу користь в цей час приносить червона молода морква, силос, зерна вівса, ячменю, пшениці і кукурудзи.

Підвищити кількість сперми можна простим додаванням до звичайного корму кормових дріжджів, кісткового борошна і знятого молока.

Річна норма сіна на одну дорослу барана становить не менше 3 центнерів, силосу – не менше 3.5 центнерів, концентрованого корму – 4 центнера, макухи – 17 тонн, відвійок – 40 літрів, зеленого корму – 11.5 центнерів, солі кухонної – 3.5 кілограма, фосфорної підгодівлі – 4 кілограми.

Барани, готові до парування повинні на добу спожити не менше 1 кілограма цукрових буряків, півкілограма морквини, 1.5 кілограма бобового сінажу, 1 кілограма бобового сіна, 100 грам макухи, а також 1 літра молока, або у літра відвійок.

Вкрай важливо не забувати про те, що баранів потрібно не тільки здобувати корисні для створення якісної сперми корми, а й правильно годувати. Дотримання режиму і періодизація годування безпосередньо впливають на розвиток поголів’я.
Годування баранів-виробників